Yükleniyor...

VanEck CEO’su, Bitcoin (BTC) ETF’ine Yoğun Bir Talep Olduğunu Söylüyor

VanEck CEO'su Jan van Eck, müşterilerinin Bitcoin (BTC) ETF'i için yoğun bir talebinin olduğunu ifade etti.

bitcoin etf

VanEck CEO’su Jan van Eck, müşterilerinin Bitcoin (BTC) ETF’i için yoğun bir talebinin olduğunu ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

CNBC ile yaptığı röportajda Jan van Eck, şirketin kripto para birimi alanına Bitcoin performansını izleyen bir borsa yatırım fonu aracılığıyla girme planlarından bahsetti.

Firma zaten bu tür için birkaç ETF başvurusunda bulunmuştu. Önceki girişimlerini geri çeken şirketin son girişimi SEC tarafından iki kez ertelendi.

VanEck, SEC’in nihai kararını beklerken hafta başında Bitcoin vadeli işlemler yatırım fonu için başka bir izahname taslağı sundu.

Bitcoin Strateji Fonu, Bitcoin vadeli işlem sözleşmelerine, havuzlanmış yatırım araçlarına ve lider kripto para birimi ile ilişkili ETP’lere yatırım yapacak. Ancak doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmayacak. Bu nedenle VanEck’in CEO’su, SEC’in Bitcoin ETF’ini onaylamaya odaklanması gerektiğine inanıyor.

“SEC’in bir Bitcoin ETF’ini onaylaması gerektiğini düşünüyoruz”

VanEck’in Bitcoin Strateji Fonu’nun, doğrudan Bitcoin’e yatırım yapmaması, SEC’in şirketin ETF teklifi ile ilgili daha hızlı karar almasını sağlayabilir.

SEC, Bitcoin ETF tekliflerini ertelemeye devam ederken, Kanada ve Brezilya gibi ülkelerde Bitcoin ETF’leri onaylanmış durumda.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x