Yükleniyor...

VanEck CEO’su, Yakın Zamanda Spot Bitcoin ETF Onayı Beklemiyor

Yatırım yönetimi devi VanEck'in CEO'su Jan van Eck, Bloomberg'e yaptığı açıklamada yakın gelecekte spot Bitcoin ETF onayı beklemediğini dile getirdi.

vaneck

Yatırım yönetimi devi VanEck’in CEO’su Jan van Eck, Bloomberg’e yaptığı açıklamada yakın gelecekte spot Bitcoin ETF onayı beklemediğini dile getirdi.

VanEck, geçtiğimiz ay spot Bitcoin ETF’i için başvuruda bulundu. Ancak SEC, düzenleyici belirsizlik ve piyasa manipülasyonu ile ilgili endişeleri öne sürerek Kasım ayında teklifi geri çekti.

SEC, bundan önce birkaç vadeli Bitcoin ETF’ini onayladı ve piyasaya kısa vadeli bir destek verdi. Bununla birlikte düzenleyici, Bitcoin’e doğrudan yatırım yapılmasını sağlayacak bir ETF’i onaylamayı reddetti.

Grayscale CEO’su Michael Sonnenshein de düzenleyicinin bu tutumunu eleştirenler arasında yer aldı. Ona göre SEC’in spot Bitcoin ETF onayı yalnızca bir zaman meselesi.

Jan van Eck, kısa süre önce katıldığı Anthony Pompliano’nun podcast’inde de spot Bitcoin ETF’inin SEC tarafından rehin alındığını belirtti. CEO’ya göre SEC, kripto sektörü üzerindeki etkinliğini artırmak istiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x