Yükleniyor...

VanEck’in Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ETN’leri Euronext’te Listeleniyor

SEC, VanEck'in Bitcoin ve Ethereum borsa yatırım fonlarının (ETF'ler) potansiyel onayını tartışırken, şirket yurtdışında iki borsada işlem gören ürün ile ilerliyor.

vaneck bitcoin ethereum etn

SEC, VanEck’in Bitcoin ve Ethereum borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) potansiyel onayını tartışırken, şirket yurtdışında iki borsada işlem gören ürün ile ilerliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

The Block’un haberine göre VanEck’in Bitcoin ve Ethereum ETN’leri Hollanda ve Fransa’daki (ETN) Euronext borsasında listelenecek. VanEck Europe CEO’su Martijn Rozemuller bir basın açıklamasında, “Bitcoin ve Ethereum, piyasada en büyük iki kripto para birimi olarak sağlam bir yer edindiler. Diğer varlık sınıflarıyla düşük korelasyonları nedeniyle, çeşitlendirmek için ilginç bir fırsat sunuyorlar” ifadelerini kullandı.

Ürün genişlemesi, Kasım ayında Almanya’nın Deutsche Börse Xetra’sında işlem gören bir tahvilin (ETN) piyasaya sürülmesinden aylar sonra geldi. Şirket, 2019’dan bu yana SEC onaylı bir Bitcoin ETF’si çıkaran ilk ABD firması olmaya çalışıyor. VanEck ayrıca bu ayın başlarında SEC’e Bitcoin ETF’inden sonra bir de Ethereum ETF’i için başvuruda bulunmuştu.

ETN Nedir?

Investopedia’da yer alan tanıma göre borsada işlem gören tahviller (ETN’ler), temel bir menkul kıymet endeksini izleyen ve hisse senedi gibi büyük bir borsada işlem yapan teminatsız borçlanma senetleri türleridir. ETN’ler tahvillere benzer ancak faiz ödemeleri yoktur. Bunun yerine, ETN’lerin fiyatları hisse senetleri gibi dalgalanmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x