VanEck’in TRX ETN’i Xetra’da ve Deutsche Börse’de Listeleniyor • Coinkolik
Yükleniyor...

VanEck’in TRX ETN’i Xetra’da ve Deutsche Börse’de Listeleniyor

VanEck resmi duyurusunda, VanEck Vectors TRON ETN'nin (VTRX) Deutsche Börse'de listelenmek için onay aldığını ve 21 Eylül'de Xetra'da işlem görmeye başlamasının beklendiğini söyledi.

vaneck

VanEck resmi duyurusunda, VanEck Vectors TRON ETN’nin (VTRX) Deutsche Börse’de listelenmek için onay aldığını ve 21 Eylül’de Xetra’da işlem görmeye başlamasının beklendiğini söyledi. Alman onayını takiben, VTRX’in 14 AB ülkesinde kullanıma sunulması ve Avrupa pazarlarında yatırımcı tabanını daha da genişletmek için Zürih, Paris ve Amsterdam gibi ek pazarlarda erişimin yolunu açması bekleniyor.

1585 yılında kurulan Deutsche Börse, Avrupa’nın en büyük borsası. Gelişen bir varlık sınıfı olarak dijital varlıkların benimsenmesinde ön saflarda yer aldı. VTRX’in Bitcoin ve Ethereum’un hemen ardından başarılı bir şekilde listelenmesi, TRON’un sağlam kripto varlık ekosisteminin ve küresel yol haritasını genişletme konusundaki başarılı çabasının bir kanıtı. Ayrıca, TRON’un gelişen düzenleyici ortama ayak uydurmasında önemli bir kilometre taşıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

1955 yılında kurulan ve merkezi New York City’de bulunan VanEck, 31 Ağustos 2021 itibariyle yönetim altındaki toplam varlıkları 80 milyar ABD dolarını aşan, Çin, Avustralya gibi büyük uluslararası pazarlarda köklü operasyonlara sahip lider bir küresel fon yönetimi şirketi. Uluslararası Yatırımcılar Altın Fonu, 2014’ten 2019’a kadar Kıymetli Madenler Hisse Senedi Fonları kategorisinde 10 yıllık bir süre içinde Lipper Fund En İyi Fon Ödülü’nü kazandı.

VanEck, SEC’e Bitcoin ETF başvurusu sunan ilk varlık yöneticileri arasındaydı. 2020’de dünyanın ilk Bitcoin ETN’lerinden (VBTC) birini başlattı ve ardından 2021’de bir Ethereum ETN (VETH) başlattı. Bitcoin ve Ethereum’un ardından VTRX’in listelenmesi, TRON’un küresel olarak lider bir blok zinciri platformu olarak pazarda tanınırlık kazandığını gösterdi.

TRON’un Kurucusu Justin Sun, konuyla ilgili şunları söyledi;

“TRON’un küresel hamlesine doğru yeni bir adım attık. Yeni nesil sınır ötesi ödeme sistemlerine güç veren küresel bir yerleşim katmanı olma hedefinde ilerliyoruz.”

VanEck Dijital Varlık Stratejisi Direktörü Gabor Gurbacs ise şöyle konuştu;

“Büyüyen ağ kullanımı ve kullanıcı benimsemesinin hemen ardından TRX’te bir ETP başlatmaktan heyecan duyuyoruz. ETP’ler, TRX gibi dijital varlıklara erişmek için yüksek kaliteli pazar erişimi, şeffaflık ve sağlam düzenleyici çerçeveler sağlıyor.”

VanEck Europe CEO’su Martijn Rozemuller şunları ekledi;

“Ethereum popülaritesini artırmaya devam ediyor, ancak TRON gibi daha genç platformlar, daha düşük işlem maliyetleri veya daha hızlı süreçler gibi birçok avantaj da sunuyor. Bunları portföylerine ekleyerek yatırımcı çeşitliliği artırıyor ve bu da genel riski azaltıyor.”

2018’deki başlangıcından bu yana, TRON ağı, en büyük açık blok zincir platformlarından biri haline geldi. DeFi, NFT, stablecoin, dağıtılmış depolama protokolü vb. gibi popüler akıllı sözleşmelerin benimsenmesinde ön saflarda yer aldı. TRON, toplamda yaklaşık 54 milyon kullanıcı hesabıyla küresel bir izleyici kitlesine sahiptir. Küresel pazar payının %50’sinden fazlası ve zincir üstü kripto varlıklarında 50 milyar doları aşan en büyük stablecoin dolaşımına (USDT) ev sahipliği yapıyor. Buna ek olarak, şu anda 11 milyar dolardan fazla olan DeFi’de (TVL) kilitlenen toplam değer açısından küresel olarak ilk üç sırada yer alıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x