Yükleniyor...

Vatikan, Sanatı Demokratikleştirmek İçin NFT Galerisini Başlatacak

NFT sektörünün yayılmaya başlamasıyla sanata yeni bir soluk geldi.

vatikan NFT

NFT sektörünün yayılmaya başlamasıyla sanata yeni bir soluk geldi. Birçok sanatçı fiziksel eserlerini NFT’ye dönüştürmeye ya da sadece NFT olarak eserler üretmeye başladı. Bununla birlikte sanatçılar NFT eserlerini sergilemek için çeşitli sergiler ve galeriler başlattılar. Bir kurum ya da sanatçıdan ziyade bu kez bir ülke NFT galerisini başlatacağını açıkladı.

Vatikan, dünyanın her yerinden insanların koleksiyonundaki sanat eserlerini, el yazmalarını ve diğer nesneleri görebilmesi için NFT sanat galerisini başlatacağını duyurdu.

Vatikan, NFT Galerisini Başlatacak

vatikan nft galeri

Vatikan, sanatı demokratikleştirmek için NFT galerisini başlatmaya hazırlanıyor. Vatikan, bu galeri için lider bir metaverse geliştiricisi olan Sensorium ile iş birliği yaptı. Sensorium, konuyla ilgili şöyle konuştu:

“Taraflar, Vatikan’ın sanat, içerik ve akademik girişimlerine ev sahipliği yapan ilk VR ve NFT galerisinin geliştirilmesi üzerinde çalışacaklar.”

Vatikan’daki Pontifical Lateran Üniversitesi’nde Mantık ve Epistemoloji Kürsüsüne sahip olan Peder Philip Larrey ise şu açıklamalarda bulundu:

“Sanatı demokratikleştirmenin yollarını keşfetmek için Sensorium ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz, özellikle de sosyo-ekonomik ve coğrafi sınırlamaları ne olursa olsun dünyanın dört bir yanındaki insanlar için daha yaygın bir şekilde kullanılabilir hale getirmek için… Sensorium ile olan ortaklık bu hedefi bir adım öteye taşıyor ve bizi en son teknoloji çözümleriyle donatıyor.”

Sanal gerçeklik gözlüklerinin yanı sıra masaüstü bilgisayarlardan da erişilebilecek galerinin bu yıl içinde hazır olması bekleniyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x