Anasayfa Altcoinler VeChain Vakfı 25 Milyon Dolarlık VET'i Geri Satın Alacak!

VeChain Vakfı 25 Milyon Dolarlık VET’i Geri Satın Alacak!

Blockchain platformu VeChain’in geliştirilmesinden sonra ortaya çıkan kar amacı gütmeyen VeChain Vakfı, 25 milyon dolar VeChain’i (VET) geri satın alacaklarını açıkladı.

Daha önce Louis Vuitton China’da çalışan VeChain’ın kurucusu Sunny Lu, Twitter’da “Bana İstediği Sor” videolu sohbet etkinliği sırasında bu önemli haberi verdi. Vakıf, 12 aylık dönemde dolaşımdaki 25 milyon dolarlık VET’i geri satın alacak.

Geri satın alım planı VeChain’in Ethereum tabanlı bir kripto para olmaktan çıkmasının birinci yıl dönümünün kutlanması kapsamında yapılıyor. Geri satın alım konusu ise son zamanlarda giderek popüler hale geliyor. Geçtiğimiz hafta Tron da Ethereum’dan bağımsızlığını kutlamak için 20 milyon dolar değerinde TRX’i geri satın alacağını açıklamıştı.

Bir geri satın alımının amacı kripto para biriminin fiyatını yukarı yönlü baskılamaktır. Arzı azaltarak dolaşımdaki miktarın değeri artırılır. Geleneksel olarak şirketlerdeki hisse senetleri için de kullanılan bir tekniktir. Son dönemde ise birçok Blockchain projesinde de bu tekniğin uygulandığına tanık olunuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
50.546,300.29%