Yükleniyor...

Venus (XVS) Nedir?

Venus (XVS) algoritmik bir para piyasası ve BNB üzerinde özel olarak başlatılmış bir protokol olarak tanımlanabilir.

venus xvs

Venus (XVS) algoritmik bir para piyasası ve BNB üzerinde özel olarak başlatılmış bir protokol olarak tanımlanabilir. Bu protokol, kullanıcılarına kolay kullanımlı bir kripto para kredi alma ya da borç verme hizmet platformu sağlamaktadır. Böylece kullanıcılar diledikleri kredilere hızlı ve güvenli şekilde ulaşabilmektedir.

Venus Nedir?

Merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemindeki kullanıcı sayısı her geçen gün büyük bir istikrarla yükselmeye devam ediyor. Kullanıcılarına finansal özgürlük vadeden kripto paralar piyasaya yeni katılımcılar bulmak konusunda zorlanmıyor. Böylesine güzel bir şekilde büyüyen ekosistemde belirli ihtiyaçların ortaya çıktığını söyleyebiliriz. Kullanıcıların yatırımlarını yönetmek adına kredi hizmetlerinden faydalanmak istediğine şahit oluyoruz. Bu durumun farkına varan Venus ekibi, ekosisteme katkıda bulunmak ve yeni değerler meydana getirmek adına Venus platformunu meydana getirdi. Platformda kullanılan kripto para XVS token’lerin de yardımıyla kripto severler diledikleri krediye hızlı bir şekilde ve güvenle ulaşabilecekler.

DeFi ekosistemi yakaladığı momentumu korumayı başarıyor ve yeni kullanıcıları finansal olanaklarla buluşturuyor. Kullanıcıların yükselen talebini karşılamak adına geliştiriciler ve girişimciler her gün yeni projelerle onların karşısına çıkıyor. Venüs de bu teşebbüsler arasında yer alıyor ancak kripto severlere sunduğu imkanlarla dikkatleri üzerinde topluyor. Kredi çekmek ya da borç vermek için oluşturulmuş merkezsiz bir platform şeklinde kullanıcılarına hizmet eden Venüs platformu sabit fiyatlı bir kripto paraya da ev sahipliği yapıyor: VAI. Venus platformunun desteklediği kripto paralar aracılığıyla kullanıcıların kredi çekme ya da borç verme işlemleri gerçekleştirebilmeleri mümkün. Üstelik platform bu hizmetleri oldukça hızlı, güvenli ve sahip olduğu kullanıcı dostu ara yüz ile etkili bir şekilde sağlıyor.

xvs

Venus (XVS) Ne Zaman Başlatıldı?

Venus (XVS) platformunun Swipe projesinin ekibi geliştirdi. Binance Akıllı Zincir (BSC) üzerinde başlatılan Venus projesi 29 Eylül 2020 tarihinde kullanıcılarıyla buluştu. Dünyanın en büyük kripto para alım satım platformlarından Binance, yalnızca bir borsa olarak anılmak istemiyor ve ekosisteme çeşitli projelerle katkı sağlıyor. İlk borsa arzı (IEO) faaliyetlerinin gerçekleştirildiği LaunchPool da bu projeler arasında yerini almıştı. İşte Venus platformunun token’i XVS de Binan tarafından burada kullanıcılara arz edildi. Madencilik faaliyetleriyle yeni token’ler üretilebiliyor. Token satışında toplam XVS’lerin %20’lik bir kısmı yatırımcılara tahsis edildi. Binance borsasının ilgili web sayfasında paylaştığı verilere göre toplam XVS arzının %79’luk bir kısmı madencilikle elde edilecek. Kalan %1’lik token’ler ise Binance Akıllı Zincir ekosistemine gönderildi. Token dağıtımına ilişkin detaylı verilere Binance web sayfası üzerinden erişebilirsiniz.

Venus (XVS) Fiyatı Nedir?

Kripto paraların fiyatları, piyasa arz ve talep dengelerine göre belirlenir. Arz, kripto paranın toplam miktarını ve dolaşımdaki miktarını ifade eder. Talep ise, kripto paranın alınıp satılmasını isteyen kişi ve kurumların sayısını ifade eder. Eğer talep yüksekse ve arz düşükse, kripto paranın fiyatı yükselecektir. Aynı şekilde, eğer talep düşükse ve arz yüksekse, kripto paranın fiyatı düşecektir.

Ayrıca kripto paraların fiyatlarını etkileyen birçok faktör de mevcut. Örneğin, hükümetlerin kripto paralara ilişkin yaptığı açıklamalar, hukuki mevzuat değişiklikleri, büyük yatırımcıların alım-satım yapması, kullanım amacına uygunluk, güvenilirlik, hız ve maliyet gibi özellikler gibi faktörler de fiyatları etkileyebilir.

Sonuç olarak, kripto paraların fiyatları sürekli olarak değişebilir ve yüksek volatiliteye sahip olduğu için yatırımcıların dikkatli olmaları gerekir.

Venus Coin güncel fiyatı:

venus

Venus (XVS)

7.81 $

XVS Coin ATH Seviyesi Kaç?

ATH (All Time High) ve ATL (All Time Low) terimleri, kripto paraların fiyat hareketleri ile ilgili kullanılan terimlerdir. ATH, bir kripto paranın tarihteki en yüksek fiyatını ifade eder. Bu, o kripto paranın o andaki piyasa değerinin en yüksek olduğu zamandır. Örneğin, Bitcoin’in 2017 yılında 20.000 dolara ulaştığı fiyat, o zamanın ATH’si olarak kabul edilir.

XVS Coin en yüksek ATH seviyesi 10 Mayıs 2021’de 146,82 USD olarak kaydedilmiştir.

XVS Coin ATL Seviyesi Kaç?

ATL, bir kripto paranın tarihteki en düşük fiyatını ifade eder. Bu, o kripto paranın o andaki piyasa değerinin en düşük olduğu zamandır. Örneğin, Bitcoin’in 2018 yılında 3.000 dolara düştüğü fiyat, o zamanın ATL’si olarak kabul edilir. Ayrıca, ATH ve ATL, kripto paraların volatilitesini göstermek için kullanılabilir. Örneğin, eğer bir kripto paranın ATH ve ATL arasındaki fark genişse, o kripto paranın volatilitesi daha yüksektir. Bu yüzden, ATH ve ATL arasındaki fark kripto paraların gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmek için yararlı bir gösterge olabilir.

XVS Coin en düşük ATL seviyesi 6 Ekim 2020 tarihinde 1,65 USD’dir.

Venus Nasıl Çalışır?

Venus (XVS) platformunun nasıl çalıştığını daha iyi anlayabilmek için birkaç teknik gerçekle beraber sürecin kendisinden bahsedelim. Kullanıcılar Venus kredi platformuna erişim sağlayacak ve kripto paralara dayandırılan krediler alabilecek ya da yatırımlarını bu şekilde diğer kullanıcılara tahsis edilmek üzere platforma yatıracak. Platformun çalışma amacını bu şekilde özetleyebiliriz. Kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olan Venus ağı çekilecek kredi miktarının hiçbir zorluk olmaksızın hesaplanmasını sağlıyor. Buna göre kullanıcılar platforma sundukları teminatlara göre kredi çekebiliyorlar. Üstelik kullanıcılar platformda desteklenen diğer kripto paraları hesaplarına yatırarak bunu teminat olarak gösterip diledikleri başka kripto paralarla kredi çekebiliyor. Platform, tıpkı blockchain teknolojisinin doğasına yakışır bir şekilde, şeffaf bir yapıya sahip. Ayrıca tüm bu işlemlerin kullanıcılara oldukça düşük ücretler karşılığında ve aracılar olmadan sunulduğunu da belirtmeden geçmememiz lazım.

Venus platformunda kullanıcıların karşılaştığı bir diğer bileşen ise VAI adı verilen sabit fiyatlı bir kripto para. Ekosistemin yönetimi için XVS token’lar kullanılırken VAI token’larsa kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. XVS token sahiplerinin ağ ile ilgili gerçekleşen oylama faaliyetlerine katılabildiğini belirtelim. XVS token’ların yönetim için kullanılması bu anlama geliyor.

Venus platformu piyasada kripto paralara dayandırılan krediler sunan tek örnek değil. Ancak sahip olduğu bazı benzersiz özellikler itibariyle rakiplerinden ayrılıyor. Venus, kullanıcılarına düşük işlem ücretli ve fazladan teminatlandırmalı kredi hizmetlerini oldukça hızlı bir şekilde sunuyor. Başka bir deyişle Venus platformu kullanıcıların sunduğu teminatlara göre belirlediği kredi oranlarında esnek davranabiliyor. Platform sahip olduğu işlem hızını ise üzerinde inşa edildiği Binance Akıllı Zincir’ine borçlu diyebiliriz.

venus coin

XVS Coin Nasıl ve Nereden Satın Alınır?

Merkezsiz kripto para kredi platformu Venus’ün kripto parası XVS token’ler birçok platform üzerinden temin edilebilir. Bu platformların başında, platformu başlatan kuruluş Binance geliyor. Bunun yanı sıra Bithumb, Gate.io, PancakeSwap ya da WazirX gibi diğer platformlar da XVS işlemlerini kullanıcılarına sunuyor. Binance borsası üzerinde kullanıcılara XVS ile sunulan işlem çiftleri ise USDT, BUSD, BNB ve BTC ile oluşturulmuş. Buna göre Binance kullanıcılarının bu saydığımız kripto paralardan herhangi birisini kullanarak XVS token sahibi olabilmeleri mümkün. Bilindiği üzere kripto para piyasası beraberinde belirli riskleri de getiriyor. Bu yüzden kripto severlerin alım satım işlemlerini oldukça dikkatli  bir şekilde ve güvenilir yollardan yapmaları gerekiyor.

Venus Hangi Borsalarda?

Kripto para borsaları, kullanıcıların kripto paraları güvenli bir şekilde saklamalarına ve takas etmelerine olanak tanır. Borsaların işlem ücretleri ve limitleri farklı olabilir, kullanıcılar için borsa seçiminde dikkatli olmaları önemlidir.

XVS Coin’in yer aldığı borsalar şunlardır:

 • Binance
 • KuCoin
 • Bithumb
 • PancakeSwap
 • Gate.io
 • MEXC
 • Phemex
 • Biswap
 • CoinEx
 • BitTurk
 • Hotbit

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner