Yükleniyor...

Video Oyunu Geliştiricisi Atari, Kripto Paralardan Uzaklaşıyor mu?

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum destekli Atari (ATRI) tokeninin fiyatı son 24 saat içinde %25'ten fazla düştü.

atari token

CoinGecko tarafından sağlanan verilere göre, Ethereum destekli Atari (ATRI) tokeninin fiyatı son 24 saat içinde %25’ten fazla düştü. Token, ATH’sinden ise %98 oranında uzakta.

Büyük düşüş, oyun endüstrisindeki en ikonik markalardan biri olan Atari’nin Pazartesi günkü bir blog yazısında ICICB Group ve yan kuruluşları ile tüm lisans anlaşmalarının feshedildiğini duyurarak kripto para projesinden uzaklaştığını açıklamasının ardından geldi.

ICICB Group, Atari Chain yan kuruluşunu başlatmak ve ortaklaşa ATRI token’ını başlatmak için efsanevi oyun geliştiricisiyle bir ortaklık kurmuştu. Kripto para biriminin eğlence endüstrisi için referans olması bekleniyordu. Şirket ayrıca, kullanıcıların ATRI, ETH ve FTM tokenlerini değiştirmelerine olanak tanıyan Atari merkeziyetsiz borsasını da başlatmıştı.

Geçen Şubat ayında Atari, Ethereum üzerine inşa edilmiş popüler bir Layer 2 çözümü olan Polygon ile stratejik bir ortaklık kurduğunu duyurdu. Lisans feshi nedeniyle, ICICB Grubu artık Atari’nin markalarını “hiçbir şekilde” kullanamaz. Şirket, token’larla ilişkili web sitesi, teknik incelemeler ve sosyal medya kanallarının lisanssız ve onaysız olduğu konusunda uyardı.

ICICB Group ile bağlarını koparmasına rağmen, Atari, kripto ve blockchain’e meraklı olmaya devam ettiğini ve bu nedenle mevcut ATRI sahipleri için yeni bir tescilli token dağıtmaya karar verdiğini söylüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner