Yükleniyor...

Vine’ın Yaratıcısı NFT Video Oyunları Üzerinde Çalışıyor

Bir zamanlar döneminin en popüler uygulamalarından Vine’ın kurucusu Dom Hofmann, Supdrive adlı yeni bir projesi olduğunu açıkladı

vine nft

Bir zamanlar döneminin en popüler uygulamalarından Vine’ın kurucusu Dom Hofmann, Supdrive adlı yeni bir projesi olduğunu açıkladı. Yeni projesi Supdrive’ı tweet atarak duyuran Hofmann, blockchain teknolojisini kullanan NFT’ler ile video oyunları yapmayı planlıyor. Pacman ve Asteroid gibi klasikleşmiş oyunların NFT kartuşlarını üretmeyi planlayan Hofmann, bu kartuşları bilgisayara kurulacak bir yazılım aracılığı ile çalıştırmayı ve oynanabilir duruma getirmeyi hedefliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Aynı zamanda Peach ve Byte adlı uygulamaların da kurucusu Dom Hofmann, Supdrive isimli blockchain oyun konsolu için açtığı Discord kanalında açıklama yaptı. Oyunların NFT olarak piyasaya sürüleceğini belirterek ayrıca, belirli bir oyunun her bir kopyasının, oyuncuların farklı renk paletleri, zorluk seviyeleri ve daha fazlası ile benzersiz olacağını söyledi.

Hofmann, Supdrive’ı başka bir blockchain projesi olan Art Blocks ile karşılaştırıyor ve bunu açıklarken nasıl olacağına dair bir fikir veriyor. Art Blocks’un özü, yaratıcıların, daha sonra blockchain’de depolanan sanat eserlerini prosedürel olarak üretmek için programlar yapmalarına izin vermesi. Programlar belirli bir tohum için her zaman aynı sanatı yaratacaktır, ancak tohumun değiştirilmesi sanatın neye benzediğini değiştirir. (Minecraft oyuncuları bu tür bir sisteme aşina olabilir) Ardından, insanlar bir tohum içerecek bir Art Block projesi için NFT’leri satın alarak bu sanatı üretmeye devam edecekler.

Bununla birlikte, tam olarak nasıl çalışacağı, her oyunun kaç kopyasının bulunacağı ve ne kadara mal olacağı gibi ayrıntılar daha sonra açıklanacak.

Supdrive ile İlgili Birçok Detay Henüz Açıklanmadı

Hofmann’ın gönderisi, planın, projenin işe yaraması durumunda topluluğun Supdrive için oyunlar geliştireceğini söylüyor. Ayrıca konsolun yeteneklerini yükseltmeyi ve daha gelişmiş oyunlara izin vermeyi planlıyor. (İlk oyun seti “eski okul arcade tarzı” olacak) Hofmann tarafından yapılan ilk oyunun adı Origin.

Supdrive ayrıca, kullanıcıları Pokemon oyunundaki gibi Red, Green ve Blue takımlarına bölünmüş bir tür metaya sahip. Her takımdaki kullanıcılar sahip oldukları NFT kartuşlardaki oyunları farklı şekillerde oynayacak ve takımlarına puan kazandırmaya çalışacak. Hofmann’ın duyuru yazısı, hangi takımda olduğunuzun oynadığınız oyun üzerinde bir etkisi olabileceğini söylüyor.

Discord sohbetinde Hofmann, proje için Ekim lansmanını hedeflediğini söyledi. Ayrıca, lansmana kadar “her hafta” güncellemeler yapacağını da sözlerine ekledi.

Hofmann’ın Vine sonrası projeleri Vine’ın başarısına ulaşamadı. Sosyal ağı Peach için iOS uygulaması üç yıldır güncellenmedi ve Byte, bir TikTok rakibi tarafından satın alındı. Clash olarak adlandırıldı. (Kullanıcı App Store incelemeleri, yapılan değişiklikler hakkında olumlu olmadı) Supdrive’ın nasıl sonuçlanacağını yalnızca zaman gösterecek, ancak bu tarz oyunları almak için NFT pazarına girmeye istekliyseniz ilginç bir fikir gibi görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x