Yükleniyor...

Visa, Bir NFT Programı Başlatıyor

Finansal hizmetler devi Visa, NFT çalışmalarını satmak için bir program oluşturuyor.

Visa nft

Finansal hizmetler devi Visa, NFT çalışmalarını satmak için bir program oluşturuyor. Aku yaratıcısı ve Beyzbol Ligi eski oyuncusu Micah Johnson ile ortaklık kurulacak.

“Bu teknolojinin yaratıcı ekonomideki küçük ve mikro işletmelere neler sunabileceği konusunda heyecan duyuyoruz. Bu nedenle, içerik oluşturucuların bu teknolojiyi anlamalarına, dijital ürünler üretmek ve satmak için halka açık blok zincirlerinden nasıl yararlanacaklarına yardımcı olmak için tasarlanmış bir program oluşturmak için Micah ile ortak oluyoruz.”

Duyuruda, Visa’nın küçük bir başvuru süreciyle içerik oluşturucu grubunu seçeceğini, ardından kripto ve blok zinciri endüstrisi hakkında bilgi edinmelerini sağlayacağı belirtilerek şöyle aktarıldı;

“Açık başvuru sürecinde, bizim açılış sınıfımızda var olmak için yaratıcı bir grup seçilecektir. Bu küçük gruba sponsor olacağız ve hem kripto hem de geleneksel ödeme altyapısında olmak için danışmanlık hizmetleri sunacağız.”

Dijital sanat alanına 2020’de katılan Micah Johnson, ilk NFT animasyon karakteri Aku’nun yaratıcısı. Aku, Şubat 2021’de Nifty Gateway’de piyasaya sürüldü ve 24 saat içinde 2 milyon dolardan fazla NFT token sattı.

Micah Johnson konuyla ilgili şunları söyledi;

“Visa gibi güvenilir bir markayla birlikte çalışmak ve onlardan bir şeyler öğrenme fırsatı elde etmek beni heyecanlandırıyor. Bu devrimin ön saflarında yer almak için içerik oluşturucularını ihtiyaç duydukları kaynaklarla donatmak istiyoruz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x