Yükleniyor...

Visa CEO’su, Stablecoin ve CBDC Konusunda İyimser

Visa CEO'su Al Kelly, stablecoin'lerin ve CBDC'lerin yeni nesil ödeme sistemlerine entegre olabileceğini düşünüyor.

Visa CEOsu Stablecoin ve CBDC Konusunda Iyimser

Visa CEO’su Al Kelly, stablecoin’lerin ve CBDC’lerin yeni nesil ödeme sistemlerine entegre olabileceğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geleneksel finans, teknolojik yeniliklerin ışığında evrilme aşamasına geldi. Stablecoin’lerin yoğun ilgi görmesi, ülkelerin CBDC hazırlıkları ve son olarak kurumsalların blockchain girişimleri öne çıkıyor. Daha hızlı, daha uygulanabilir ve daha kullanıcı dostu olan blockchain, yeni finans sisteminin bir parçası olmaya başladı. 1 Şubat tarihinde görevini bırakacak olan Visa CEO’su Al Kelly, yeni nesil ödemelere yönelik açıklamalarda bulundu.

Visa CEO’su: Stablecoin’ler ve CBDC’ler Anlamlı Olabilir

Görevini bırakmaya hazırlanan Visa CEO’su Al Kelly, şirketin yıllık hissedarlar toplantısında açıklamalarda bulundu. Kelly, şirketinin stablecoin’ler ve CBDC’ler konusundaki yaklaşımına yönelik sinyaller verdi.

Basına düşen haberlere göre Kelly, henüz daha çok erken olduğunun altını çizdi. Kelly, stablecoin’lerin ve CBDC’lerin ödemeler alanında anlamlı bir rol oynayabileceğini düşündüklerini belirtti. Ayrıca CEO, bu potansiyele inandıklarını ve devam etmekte olan bir dizi girişimleri olduğunu ifade etti.

Geçen yıl yaşanan çöküş senaryolarından etkilenmediklerini belirten Kelly, şunları söyledi;

“Bu başarısızlıklarla ilgili hiçbir kredi kaybımız olmadı. Yaptığımız her şeyde, Visa’nın ödeme sistemi ile ödeme sisteminin bütünlüğünü ve elbette itibarını korumaya son derece odaklandığımızı lütfen bilin.”

Yakında görevi bırakacak CEO’nun da yaklaşımına bakılırsa, Visa kripto ve blockchain konusunda oldukça iyimser görünüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x