Yükleniyor...
Sponsored

Visa, Kripto Kartları ile 2,5 Milyar Dolarlık Ödeme Yapıldığını Açıkladı

Visa CEO'su Al Kelly, kazanç çağrısı sırasında yaptığı açıklamada, Visa kullanıcılarının 31 Aralık'ta sona eren mali yılın ilk çeyreğinde kripto kartlarıyla 2,5 milyar dolarlık ödeme yapıldığını belirtti.

visa

Visa CEO’su Al Kelly, kazanç çağrısı sırasında yaptığı açıklamada, Visa kullanıcılarının 31 Aralık’ta sona eren mali yılın ilk çeyreğinde kripto kartlarıyla 2,5 milyar dolarlık ödeme yapıldığını belirtti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kelly, analistlerle yaptığı görüşmede çeyreğe ilişkin rakamın, Visa’nın kripto hacminin %70’ini oluşturduğunu kaydetti. Şirket başta Coinbase ve BlockFi olmak üzere 65’ten fazla kripto platformuyla ortaklık kurmuş durumda.

Şirket ayrıca, Visa ağında yer alan 100 milyondan fazla işletmenin de artık Visa kripto kartıyla ödeme kabul ettiğini ekledi.

Kelly, Visa’nın kripto sektörü ile ilgilenmeye devam ettiğini belirtti ve kripto ile ilgili önerileri değerlendirerek kendilerini geliştirmeye devam ettiklerini vurguladı.

Visa, kazanç çağrısında bu çeyrekte gerçekleşen toplam işlemin önceki yıla kıyasla %21 oranında arttığını ve 47,6 milyar dolara ulaştığını kaydetti.

Geçtiğimiz Aralık ayında Visa, kripto ürünlerine olan talebin artmasından ötürü, finansal kurumların kripto para işlerini geliştirmelerine yardımcı olma maksadıyla küresel bir kripto danışmanlık ekibi oluşturdu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x