Yükleniyor...

Visa, Mastercard ve PayPal… Facebook’un Kripto Parasının Destekçileri Bir Bir Ortaya Çıkıyor!

The Wall Street Journal'ın haberine göre, sosyal medya devi Facebook, henüz lanse etmediği kripto para biriminin destekçisi olarak üç büyük ödeme şirketini yanına almış durumda.

Facebook Kripto Para GlobalCoin

The Wall Street Journal’ın haberine göre, sosyal medya devi Facebook, henüz lanse etmediği kripto para biriminin destekçisi olarak üç büyük ödeme şirketini yanına almış durumda.

Visa, Mastercard ve PayPal da dahil olmak üzere diğer birçok şirketin yanı sıra Uber’in de Facebook’un kripto para biriminin destekçisi olacağı bildiriliyor. The Wall Street Journal, anonim kaynaklardan edindiği bilgiler ışığında ismi geçen her bir şirketin kripto para biriminin yönetimini yapacak olan vakfa yaklaşık 10 milyon dolar yatırım yapacağını belirtiyor. Bu para, fiat para birimlerinden oluşan bir sepete konulacak ve kripto para biriminin desteklenmesini sağlayacak.

Kripto para dünyası yakında Facebook’un dijital varlığı hakkında daha fazla ayrıntıyı öğrenecek. Çünkü sosyal medya devi 18 Haziran’da kripto para birimine ilişkin birçok bilginin yer aldığı white paper’ını paylaşacak. White paper’ın paylaşılması öncesi Facebook, bu hafta Blockchain ile ilgili birçok iş ilanı yayınladı. Sektörle ilgili açılan iş ilanlarının sayısı 28’e ulaşmış durumda.

Testler Yıl Sonunda Başlayacak

Geçtiğimiz ay BBC, Facebook’un 2020 yılının ilk çeyreğinde kripto para birimi “GlobalCoin”i piyasaya sürmeyi planladığını aktarmıştı. Habere göre, kripto para biriminin bazı ülkelerde piyasa sürülmeden önceki testleri bu yılın sonunda yapılacak. Bazıları, kripto para biriminin WhatsApp, Messenger gibi mesajlaşma uygulamalarındaki ödemeler için kullanılabileceğini düşünüyor.

Yönetmelik cephesinde, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Financial Times’a gelecekte hayatımızdaki yerini alacak olan stablecoin’i hakkında Facebook’la ön görüşmeler yaptıklarını söylemişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x