Visa, Yeni Bir Kripto Danışma Birimi Kuruyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Visa, Yeni Bir Kripto Danışma Birimi Kuruyor

Ödeme devi Visa, kripto varlık odaklı yeni danışma birimini duyurdu.

visa yeni bir kripto danisma birimi kuruyor

Ödeme devi Visa, kripto varlık odaklı yeni danışma birimini duyurdu.

Visa, müşterininin sektörle başa çıkmasına yardımcı olmak amacıyla kripto varlık odaklı yeni bir danışma birimi kuruyor. Visa’nın Avrupa’daki kripto iş lideri Nikola Plecas, konu ile ilgili yaptığı açıklamada birimin sektördeki önemli trendlerin etkisini incelemekten, piyasaya giriş stratejileri geliştirmeye kadar bir dizi tavsiye sunacağını söyledi. Plecas ayrıca bir süredir kripto varlıklar ile ilgilenen şirketlere danışmanlık hizmetleri sattığı ancak artan talebe karşılık olarak birimi resmileştirdiğini ekledi. Hamle ise kripto varlıklar, stablecoinler ve NFT’ler ile nasıl işlem yapılacağına dair rehberlik için artan kurumsal talebin önemli ölçüde arttığı bir dönemde geldi. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bilindiği gibi Visa, sektörde oldukça aktif bir şekilde yer alıyor. Şirket, kripto varlık alım satım platformları ve cüzdan şirketlerine ödeme hizmetleri sunmasının yanı sıra geçtiğimiz aylarda büyük bir patlama yaşayan NFT sektörü ile de ilgileniyor. Visa geçtiğimiz haftalarda bir CryptoPunk satın aldığını duyurmuş ve NFT alımlarına sektörü anlamak için devam edeceğini açıklamıştı. 

Kripto Farkındalığı %94

Şirket ayrıca sekiz piyasada altı binden fazla finansal karar vericinin katıldığı bir anketin sonuçlarını da açıkladı. Anket, kripto farkındalığının %94 olduğunu, bu oranın üçte birine yakınının kripto para sahibi olduğu veya kullandığını, bu grubun %62’sinin ise kullanımlarının geçen yıl arttığını ortaya koydu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x