Yükleniyor...
Sponsored

Walmart, Kripto Para Birimlerinin Ödeme Aracı Olacağını Belirtti

Walmart'ın CTO'su Suresh Kumar, kripto para birimlerinin yakın gelecekte ödeme aracı olarak kullanılabileceğini iddia etti.

Walmart Kripto Para Birimlerinin Odeme Araci Olacagini Belirtti

Walmart’ın CTO’su Suresh Kumar, kripto para birimlerinin yakın gelecekte ödeme aracı olarak kullanılabileceğini iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün Yahoo Finance‘nin düzenlediği piyasa konferansına katılan Kumar, ABD’li perakende devi Walmart’ın kripto paralara sıcak baktığını belirtti. Şirketin bu teknolojiye olumlu yaklaştığını aktaran CTO, kripto paraların küresel anlamda da benimseneceğini iddia etti. CTO’ya göre, müşteriler yakın gelecekte sanal ve fiziksel ürünler için kripto paralar ile ödeme yapabilecek.

Walmart Kripto Para Birimleriyle Sıcak Temas Halinde

Walmart’ın CTO’su Suresh Kumar, finans sektöründeki üç ana bozulmanın altını çizdi. Kripto para birimlerinin bu bozulmaların merkezinde yer aldığını belirten Kumar, şunları söyledi;

“Özellikle kripto hakkında konuştuğumuzda, bunlar, fiziksel veya sanal ortamlarda, metaverse veya farklı alanlarda, ürünlerin keşfi ve ardından insanların nasıl işlem yaptığı ile ilgili olacak”

Geçtiğimiz ay Roblox ile ortaklaşa yaptığı çalışma ile metaverse teknolojisine adım atan şirket, Walmart Landin tanıtımını gerçekleştirmişti. Kripto para birimlerine de yakınlık sergileyen şirketin, kripto para birimlerini yakın gelecekte ödeme aracı olarak kullanacağı da iddia ediliyor.

Küresel çapta hizmet veren Walmart, kripto ödeme desteğini yayma çalışmaları sürüyor. Walmart, 2021 yılından beri mağazalarında 200’den fazla Bitcoin ATM’si bulunduruyor.

Geçmiş dönemde Walmart’ın Litecoin ile ortaklık kurulduğuna dair haberler gündeme gelmişti. Kısa süre içinde bu haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x