Yükleniyor...

Warner Music, Sanatçı ve Müzik NFT’leri için OneOf ile Anlaşmaya Vardı

Variety'nin haberine göre OneOf, Warner Music Group ile şirketin müzik kataloğundaki çeşitli sanatçılar için özel NFT'ler oluşturma amacıyla bir ortaklık kurdu.

oneof warner nft muzik

Variety’nin haberine göre OneOf, Warner Music Group ile şirketin müzik kataloğundaki çeşitli sanatçılar için özel NFT’ler oluşturma amacıyla bir ortaklık kurdu.

Web3 şirketi olan OneOf’un NFT platformu, rakiplerinden önemli ölçüde daha verimli olan ve özellikle müzik topluluğu düşünülerek tasarlanmış NFT’ler yaratıyor ve duyuruya göre, koleksiyon ve üretken PFP’lerden müzik telif haklarına ve deneyimlere kadar NFT’ler sunuyor.

Aralık ayında, Whitney Houston’ın 17 yaşındayken yaptığı daha önce yayınlanmamış bir kayıt, OneOf NFT platformunda 24 saatlik bir müzayede sonucunda satıldı. Kazanan teklif, Tezos (XTZ) blok zincirindeki en yüksek fiyatlı NFT açık artırmasıydı: 1 milyon dolar.

WMG’den Oana Ruxandra, şunları söyledi:

“Web3, teknolojide ileriye doğru büyük bir sıçrama: hem insan hem de makine etkileşimlerinin ölçeğini ve kapsamını bugün hayal edebileceğimizin çok ötesine genişletecek. Web3 ve NFT’lerin gelişen teknoloji alanında lider olan OneOf ile ortaklık, sanatçılarımıza hayranlarıyla daha özgün bir şekilde bire bir ilişkiler kurma ve yeni Web3 ekonomisinde kazanma konusunda bir avantaj sağlıyor.”

OneOf CEO’su Lin Dai ise ortaklık hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Koleksiyonlardan müzik telif ücretlerine kadar, NFT’ler ve Web3, tüketici talebinin nabzını ve müzik endüstrisi için heyecan verici bir geleceği temsil ediyor. Warner Music Group ile ortak olmaktan ve yenilikten ötürü heyecan duyuyoruz.”

İlk olarak Mayıs 2021’de duyurulan ve Quincy Jones tarafından desteklenen OneOf, yakın zamanda Grammy Ödülleri ile üç yıllık bir işbirliğinin yanı sıra iHeartRadio ve MusiCares ile ortaklıklar duyurdu. Eylül ayında yayına girmesinden bu yana şirket, Houston, Doja Cat, Alesso, The Game, Chief Keef ve diğerleri dahil olmak üzere sanatçılarla NFT koleksiyonları başlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner