Yükleniyor...

WeChat, Dijital Yuanı Ödeme Platformuna Entegre Ediyor

Çin merkezli sosyal medya ve ödeme uygulaması WeChat, Çin'in CBDC'si olan dijital yuanı ödeme platformuna entegre edecek.

WeChat Dijital Yuani Odeme Platformuna Entegre Ediyor

Çin merkezli sosyal medya ve ödeme uygulaması WeChat, Çin’in CBDC’si olan dijital yuanı ödeme platformuna entegre edecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küresel ölçekte, merkez bankası dijital para birimi (CDBC) konusunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Birçok ülke, kripto para birimlerinin benimsenme hızını fırsat bilerek, kendi dijital para birimlerini çıkarmak için yoğun mesai harcıyor. Bu kapsamda başarılı ülkelerden birisi olan Çin, CBDC’si dijital yuanı daha fazla pazarlamak için harekete geçti. Son olarak Çin merkezli sosyal medya devi WeChat, platformuna dijital yuanı entegre edecek.

WeChat, CBDC Entegrasyonu ile Dijital Yuan Kullanımına Başlıyor

Çin merkezli sosyal medya platformu WeChat, ülkesindeki CBDC girişimlerine destek vermek amacıyla, dijital yuan kullanımını platformuna entegre edecek.

Tencent Holdings tarafından yönetilen ve aylık 1 milyardan fazla aktif kullanıcısı bulunan WeChat, ödeme hizmetleri olan WeChat Pay ile dijital yuanı destekleyecek. Bu hamle, şimdiye kadar yavaş ilerleyen CBDC girişimlerinde, popülarite açısından fayda sağlayabilir.

Getirilen bu CBDC entegrasyonu ile birlikte, WeChat Pay artık McDonald’s’tan yemek siparişi vermek ve faturaları ödemek gibi belirli konularda dijital yuan kullanımına izin veriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x