Yükleniyor...

Western Union, Kripto Para Cüzdan Sağlayıcısı ile Ortaklık Kurdu

Amerikan finansal hizmetler şirketi Western Union, Filipinliler'in sınır ötesi para transferleri yapmasını sağlamak için Filipinler merkezli kripto para cüzdan sağlayıcısı Coins.

Western Union e Cüzdan

Amerikan finansal hizmetler şirketi Western Union, Filipinliler’in sınır ötesi para transferleri yapmasını sağlamak için Filipinler merkezli kripto para cüzdan sağlayıcısı Coins.ph ile ortaklık kurdu.

Western Union, yaptığı işbirliğiyle Filipinler’deki müşterilerinin uluslararası para transferlerini doğrudan Coins.ph cüzdanlarına almalarını ve saklamalarını sağlayacak. Şirket bunun için sistemlerini Coins.ph’in Blockchain tabanlı platformuna entegre edecek.

Yeni hizmeti kullanmadan önce müşterilerin Coins.ph cüzdanına kaydolması, geçerli bir kimlik belgesi sunması ve elektronik Müşterini Tanı (KYC) prosedürlerini tamamlamaları gerekiyor. İşbirliği kapsamında Coins.ph’in tüketici cüzdan limitini aylık 100.000 Filipin Pesosu (yaklaşık 1.907 dolar) ile sınırlayacak.

Dünya Bankası’nın verilerine göre, Filipinler, 2018’de 34 milyar doların üzerinde para girişi ile dünyanın önde gelen havale alan ülkelerinden biri. Western Union’ın ülkede 12.000’den fazla şubesi bulunuyor.

Western Union, geçtiğimiz ay, şirketin müşterilerinin küresel olarak doğrudan mobil cüzdanlara para aktarmalarını sağlamak için Stellar (XLM) platformunu kullanan Thunes ile ortaklık kurmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x