Anasayfa Bitcoin (BTC) WikiLeaks'e 24 Saatte Bitcoin (BTC) ile 20.000 Dolar Bağışlandı!

WikiLeaks’e 24 Saatte Bitcoin (BTC) ile 20.000 Dolar Bağışlandı!

11 Nisan 2019’un erken saatlerinde WikiLeaks’in lideri Julian Assange, Birleşik Devletler polisi tarafından ABD’ye iade edilmek üzere tutuklandı. Assange gizli devlet belgelerinin izinsiz yayınlanması suçlamasıyla yargılanacak.

391.832 ABD Ordusu saha raporunu içeren belgeler 22 Ekim 2010’da internette yayınlandı ve ABD askeri tarihinin en büyük sızıntısı oldu. Belgeler WikiLeaks üzerinden paylaşıldı ve o andan itibaren Assange ABD’nin takibine girdi.

Ekvador, 2012’den beri Londra elçiliğinde sığınmasına izin verdiği Assange’ın sığınma iznini kaldırdı. Ekvador’un desteğini geri çekmesinin ardından Assange, “Gore Vidal: Ulusal Güvenlik Devleti Tarihi” isimli kitap elindeyken tutuklanarak elçiliğin dışına çıkarıldı.

Assange’ın tutuklanması sonrası WikiLeaks resmi savunma fonuna bağış yapılması için alelacele bir kampanya başlatıldı.

Bitcoinist’e göre, Pamela Anderson ve diğer yüksek profilli isimlerin desteğiyle fon 24 saatte 20.000 dolar bağış aldı. 20.000 dolar Bitcoin ile toplandı. Ayrıca Bitcoin’e ek olarak ekstra gizlilik sunan Zcash ile de bağış kabul ediliyor.

Bitcoin bağışları, PayPal ve Visa gibi ödeme sağlayıcıları tarafından konulan yasakların aşılmasından dolayı yıllar içinde faydalı olduğunu kanıtladı. WikiLeaks, yıllar boyunca 4.000’den fazla Bitcoin (22 milyon dolar) bağışı aldı.

En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için bizi Twitter’da ve Instagram’da takip edin, Facebook sayfamızı beğenin ve Telegram grubumuza katılın!

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları

Anlık Piyasa Verileri

-
62,850.7211.05%