Yükleniyor...

WikiLeaks’e 24 Saatte Bitcoin (BTC) ile 20.000 Dolar Bağışlandı!

11 Nisan 2019’un erken saatlerinde WikiLeaks'in lideri Julian Assange, Birleşik Devletler polisi tarafından ABD’ye iade edilmek üzere tutuklandı.

WikiLeaks Bitcoin Bağış

11 Nisan 2019’un erken saatlerinde WikiLeaks’in lideri Julian Assange, Birleşik Devletler polisi tarafından ABD’ye iade edilmek üzere tutuklandı. Assange gizli devlet belgelerinin izinsiz yayınlanması suçlamasıyla yargılanacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

391.832 ABD Ordusu saha raporunu içeren belgeler 22 Ekim 2010’da internette yayınlandı ve ABD askeri tarihinin en büyük sızıntısı oldu. Belgeler WikiLeaks üzerinden paylaşıldı ve o andan itibaren Assange ABD’nin takibine girdi.

Ekvador, 2012’den beri Londra elçiliğinde sığınmasına izin verdiği Assange’ın sığınma iznini kaldırdı. Ekvador’un desteğini geri çekmesinin ardından Assange, “Gore Vidal: Ulusal Güvenlik Devleti Tarihi” isimli kitap elindeyken tutuklanarak elçiliğin dışına çıkarıldı.

Assange’ın tutuklanması sonrası WikiLeaks resmi savunma fonuna bağış yapılması için alelacele bir kampanya başlatıldı.

Bitcoinist’e göre, Pamela Anderson ve diğer yüksek profilli isimlerin desteğiyle fon 24 saatte 20.000 dolar bağış aldı. 20.000 dolar Bitcoin ile toplandı. Ayrıca Bitcoin’e ek olarak ekstra gizlilik sunan Zcash ile de bağış kabul ediliyor.

Bitcoin bağışları, PayPal ve Visa gibi ödeme sağlayıcıları tarafından konulan yasakların aşılmasından dolayı yıllar içinde faydalı olduğunu kanıtladı. WikiLeaks, yıllar boyunca 4.000’den fazla Bitcoin (22 milyon dolar) bağışı aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x