Xapo Bank, Hindistan ve Güney Asya’ya Genişliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Xapo Bank, Hindistan ve Güney Asya’ya Genişliyor

Cebelitarık merkezli kripto dostu banka Xapo, bölgedeki kripto para birimi hizmetlerinin sağlanması için Hindistan ve Güney Asya’ya açılıyor.

xapo

Cebelitarık merkezli kripto dostu banka Xapo, bölgedeki kripto para birimi hizmetlerinin sağlanması için Hindistan ve Güney Asya’ya açılıyor. 

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Xapo’nun CEO’su Seamus Rocca bu hamlenin, Asya’nın gelişen kripto ortamında tanık olduğumuz olumlu değişimlerle uyumlu olduğunu söyledi. 22 Haziran Perşembe günü e-posta yoluyla yapılan duyuruya göre Xapo, Güney Asya genelinde üye kabul etmeye başlayacak ve yüzde 4,1 faiz sunan USD offshore tasarruf hesabı ve BTC mevduatlarında yüzde 1 sunan Bitcoin cüzdanı gibi hizmetler sunacak. 

Rocca, Bu Hamlenin Şirketin Misyonuyla Uyumlu Olduğunu Söyledi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Seamus Rocca yaptığı açıklamanın devamında: “Bu, Asya’nın gelişen kripto ortamında tanık olduğumuz olumlu değişimlerin yanı sıra, dünyanın her yerinden şeffaf ve güvenli bir şekilde işlem yapmayı üyelerimiz için olabildiğince basit hale getirme misyonumuzla uyumlu bir adım” dedi. 

Hindistan’ın kripto paralar ile biraz karışık bir ilişkisi bulunuyor. Hindistan’da işlemler yüzde 30 sermaye kazancı vergisine ve yüzde 1 kaynakta kesilen vergi (TDS) hükmüne tabi oluyor. Bununla birlikte, dünyanın en kalabalık ülkesi olması ve 100 milyonda fazla kripto kullanıcısının varlığı, kripto para firmaları için göz ardı edilmesini zorlaştırıyor. 

Xapo Bank, Mart ayında SWIFT’e alternatif olarak USD Coin (USDC) ödeme kanallarını entegre etmek için finansal teknoloji şirketi Circle ile ortaklık kurmuştu. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x