Yükleniyor...

XLM Fiyat Analizi: XLM/BTC Düşen Kama Formasyonuna Sıkışmış Durumda

18 Mart 2019'da XLM fiyatı 2975 Satoshi'ye yükseldi.

Stellar XLM Fiyat Analizi

18 Mart 2019’da XLM fiyatı 2975 Satoshi’ye yükseldi. Kısa bir süre sonra sert şekilde düşmeye başlayan XLM fiyatı halen düşüş eğiliminde.

Şu anda XLM, 900 Satoshi’nin biraz üzerinde işlem görüyor. XLM fiyatı düşmeye devam edecek mi yoksa yükselecek mi? Gelin daha yakından bakalım.

18 Mart’ta 2975 Satoshi’yi görerek yılın en yüksek seviyesine ulaşan XLM fiyatı, aşağıda ana hatlarıyla belirtilen düşen kama formasyonu içinde işlem görüyor.

XLM Fiyat Analizi 4 Temmuz 2019

Düşen kama formasyonu fiyatın yükseleceğin anlamına gelir ve bu fiyat yükselişini daha olası kılar. XLM fiyatı, analizi hazırladığımız sırada Mayıs ayı sonu ve Haziran ayının başındaki aralıkta birkaç başarısız denemesinden sonra destek hattına çok yakın bir yerde işlem görüyor.

Şimdi gelin bir sonraki yükseliş girişiminin başarılı olup olmayacağını tahmin etmek için bazı teknik gösterlere bir göz atalım.

Kamanın destek hattına dokunduğu önceki iki tarih 14 Mayıs ve 30 Haziran’dı. O tarihten bu yana destek çizgisi daha aşağıya doğru kaydı.

XLM Teknik Analiz

Ancak aynı dönemde, hem RSI hem de MACD daha yüksek değerleri gördü. Bu, boğa ayrışması olarak bilinir ve genellikle fiyat artışlarından önce gelir. RSI’deki ayrışma ise çok önemli değildir. Her iki gösterge bir boğa formasyonu içinde meydana geldi ve bu durum iki göstergenin de önemini tazelemiş oldu.

Öte yandan, hareketli ortalamalar fiyatın düşüş eğiliminde olduğunu gösteriyor.

XLM Fiyat Analizi Hareketli Ortalamalar

10 ve 20 günlük MA’lar 12 Haziran’da düşüş eğilimi gösterdi. MA’lar gecikmeli göstergeler olduğundan aslında bu beklenebilir bir eğilim. RSI ve MACD’ye göre ise destek ve direnç arasındaki yakınsama noktasında bir tersine dönüş gerçekleşecek. Yani fiyat yükselişe geçecek.

XLM Kısa Vadeli Fiyat Analizi

Kısa vadede, en sonki yukarı doğru hareketin ve en sonki aşağı doğru hareketin 0.382 fib seviyesinde durduğu görülüyor. Bu seviyede bir direnç çizgisi oluşmuş durumda.

XLM fiyatı daha düşük fiyatlar oluşturma eğilimine devam edecek olursa yükselen bir destek hattı yaratacak ve direnç ile birlikte yükselen bir üçgen oluşturacak. Yükselen üçgen formasyonu fiyatın yükseleceği anlamına geldiğinden bu bir önceki bölümdeki hipotezimizi doğruluyor.

XLM fiyatı 18 Mart’tan bu yana düşen kama içerisinde işlem görüyor. Şu anda önemli bir destek alanında olmasa da teknik göstergeler bu modelden çıkılacağını gösteriyor. Kısa vadede, XLM fiyatı potansiyel olarak yükselen üçgen formasyonu içinde işlem görecek yani fiyatı yükselecek denilebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x