Yükleniyor...

XRP Fiyat Analizi: Neler Yaşanacak?

XRP olası bir düşüşten önce başka bir sıçrama gösterecek mi?

xrp ripple fiyat analizi

XRP olası bir düşüşten önce başka bir sıçrama gösterecek mi? Ünlü analist Denys Serhiichuk, konuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

Kripto para piyasası hafta sonu yaşadığı düşüşten sonra yavaş yavaş toparlanıyor. Şu anda, en iyi 10 kripto paradan bazıları yeşil bölgede bulunuyor. Bitcoin’in (BTC) egemenlik oranı, büyük dalgalanmalara rağmen son bir gün boyunca neredeyse değişmedi. Mevcut endeks yazının yazıldığı sırada 64.68’di.

Günlük grafikte XRP 0.1800 direncini kırmak konusunda güçlük yaşıyor. Eğer bu seviye yukarı yönlü kırılmazsa kripto para birimi üzerinde satış baskısı artabilir. Analistlere göre eğer XRP desteğin üzerinde tutunursa, yukarı yönlü hareketlilik yaşanabilir.

Denys Serhiichuk’a göre cumartesi günü, piyasadaki güçlü düşüş baskısı altında, XRP fiyatı desteği 0.17 dolarda test etti ve aylık minimum 0.169 doları belirledi. Pazar günü, alıcılar pariteyi ortalama fiyat aralığına geri yüklemeye çalıştı, ancak büyüme büyük bir hacim tarafından desteklenmedi ve fiyat, 0.180 dolar civarında çalışan iki saatlik EMA55’i test edemedi.

Alıcılar hacimleri artırmayı ve büyümeye devam etmeyi başarırlarsa, çift hareketli ortalama EMA55’in direncinin üstesinden gelebilir ve ortalama fiyat seviyesinin üzerinde bir dayanak kazanabilir. Bununla birlikte, bugün parite aylık minimum bölgenin bölgesine ve azalan kanala geri dönebilir.

Analiste göre 4 saatlik grafikte, XRP düşüşü orta işlem hacmine karşı devam ediyor. Bununla birlikte, mevcut seviyelerde daha fazla düşüşe yol açabilecek likidite yok.

Bollinger Bantları göstergesinin çizgileri de aşağı doğru hareket ediyor ve devam eden ayı baskısını gösteriyor. Sonuçta, yakında 0.1730 doları yeniden test edebilir.

Günlük zaman diliminde durum belli bir dereceye kadar düzelebilir. XRP, RSI göstergesi aşırı satım alanının eşiğinde bulunduğundan yerel tabanı bulmuştur. Sırasıyla, trader’lar en yakın yeniden test bölgesine 0.1811 dolardan geri dönüş bekleyebilirler. Bu bölgedeki yüksek likidite seviyesi XRP için bir mıknatıs görevi görecektir.

XRP yazının yazıldığı sırada 0.177 dolardan işlem görüyordu.