Yükleniyor...

Yapay Zekadan Bitcoin Yıl Sonu Fiyat Tahmini

Makine öğrenimi algoritması, Bitcoin (BTC) için 2022 yıl sonu ve 2023 başı için fiyat tahmini yaptı.

Yapay Zekadan Bitcoin Yil Sonu Fiyat Tahmini

Makine öğrenimi algoritması, Bitcoin (BTC) için 2022 yıl sonu ve 2023 başı için fiyat tahmini yaptı.

2022 yılını geride bırakmaya hazırlanırken, kripto para sektörü hala kripto para borsası FTX’in yıkıcı çöküşünün sonuçlarından kurtulmaya çalışıyor. ABD Merkez Bankası’nın (Fed) sıkı faiz politikasıyla da birlikte BTC fiyatı bir süredir hareketlilik yaşıyor.

Yapay Zeka Bitcoin Fiyat Tahmini

PricePredictions‘ın hareketli ortalama (MA), göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), Bollinger Bantları (BB) ve diğerleri gibi göstergelerini içeren makine öğrenimi tabanlı algoritmalarına göre, Bitcoin (BTC) ay sonuna kadar değerini artırabilir.

Yapay zekanın BTC için yaptığı tahmin grafikte şu şekilde gösteriliyor:

yapay zeka bitcoin fiyat tahmini

30 günlük grafikte yapay zekanın tahminine göre BTC, 31 Aralık 2022 tarihinde 18.769,94 dolardan işlem görecek. Bu da haberin yazıldığı tarihteki fiyatına kıyasla yüzde 10 civarında bir artışı temsil ediyor.

Bitcoin (BTC), CoinGecko’da an itibariyle 16.992,21 dolardan işlem görüyor. Son 24 saatte yüzde 1,7’lik kayıp yaşayan lider kripto para birimi, son 7 gün içerisinde yüzde 4,7 büyüme gösterdi.

Bitcoin, 180 Bin Dolara Yaklaşacak

Yapay zeka sistemi kullanan PricePredictions, BTC’nin önümüzdeki yıllarda hangi fiyat seviyesinde olacağını tahmin etti.

Grafiğe bakıldığında, 2025 yılına yaklaşırken Bitcoin’in eski ATH’sine dönüş yapacağı görülüyor.

yillik bitcoin fiyat tahmini

2025 yılıyla birlikte başlayan yükseliş, 2030 yılına kadar istikrarlı bir şekilde devam ediyor. Tahmine göre, 2030 yılında BTC 150 bin dolar bandını aşmış olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x