Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Yapılan Araştırmaya Göre Yatırımcıları XRP'den Umutlu: Fiyatı 100 Dolara Çıkacak

Yapılan Araştırmaya Göre Yatırımcıları XRP’den Umutlu: Fiyatı 100 Dolara Çıkacak

ABONE OL:google-news

En büyük 3. kripto para birimi ve en büyük 2. altcoin olan XRP’ye olan ilgi bir hayli yüksek. San Francisco merkezli Ripple‘ın kripto para birimi XRP’ye olan ilgi yüksek olmasına rağmen kripto para biriminin fiyatında kayda değer bir artış gözlenebilmiş değil.

XRP, 2017’deki büyük boğa koşusunun ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesini 3,84 dolar ile 4 Ocak 2018’de gördü. O zamandan bu yana ise sürekli değer kaybeden XRP, yayın sırasında 0,32 dolardan işlem görüyordu.

Yapılan bir araştırma kapsamında hazırlanan rapora göre XRP sahipleri ellerindeki kripto para biriminden son derece umutlular ve geleceğine ilişkin iyimser bir tablo çiziyorlar. Öyle ki yatırımcıların ellerindeki XRP’lerini satmak gibi bir niyetleri bulunmuyor.

XRP araştırmacısı Leonidas Hadjiloizou’nun öncülüğünde 474 katılımcı ile gerçekleştirilen araştırmaya göre, yatırımcıların yüzde 94’ü uzun bir süre için ellerindeki XRP’leri tutmayı planlıyor.

Araştırmaya katılanların yüzde 52,3’ü XRP’nin 100 dolara çıkacağına hatta bu seviyeyi bile aşacağına inanıyorlar. Öyle ki katılımcıların yüzde 21’i XRP’nin 1.000 dolara kadar ulaşabileceğine inanıyor.

Araştırma kapsamında elde edilen önemli bulgular şu şekilde:

  • Katılımcıların yüzde 92,8’inin anadili İngilizce olan erkeklerden oluşuyor,
  • Katılımcıların yüzde 72,4’ü XRP’yi sosyal medyadan veya arkadaşlarından duydu,
  • Katılımcıların yüzde 48,1’i ilk defa 2017 yılında XRP’ye yatırım yaptı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar