Yükleniyor...

‘Yarını Kodlayanlar’ Projesi Kapsamındaki Eğitimler, Metaverse’te Verilmeye Başladı

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle yürütülen ‘Yarını Kodlayanlar’ projesindeki eğitimler metaverse'te verilmeye başladı.

metaverse kod egitimi

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği iş birliğiyle yürütülen ‘Yarını Kodlayanlar’ projesindeki eğitimler metaverse’te verilmeye başladı. Bugüne kadar 81 ilde 242 bini aşkın çocuğa ulaşan projede, metaverse ortamında kodlama eğitimi verilmeye başlandı.

Toplam 20 Sanal Gerçeklik (VR) gözlüğünün kullanılacağı söz konusu eğitimlerde, algoritma ve kodlama mantığının anlaşılması konuları ele alınacak.

Proje kapsamında metaverse’te ortalama 45-60 dakika sürecek seanslardan sonra eğitimlere bilgisayarlarda devam edilecek. Nisan-Aralık döneminde bin çocuğa ulaşılması hedefleniyor.

“Attığımız Bu Adımın, Eğitim Sektöründe De Örnek Teşkil Edeceğine İnanıyoruz.”

metaverse egitim

Projeyle ilgili konuşan Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel şunları söyledi;

“Projemizi tüm Türkiye’de yaygınlaştırırken, bir yandan da farklı dijital eğitim başlıklarıyla çocuklarımızın dijital yetkinliklerini artırmayı hedefliyoruz. Attığımız bu adımın, eğitim sektöründe de örnek teşkil edeceğine inanıyoruz.”

Habitat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Hazır ise şöyle konuştu;

“Çocuklarımızın erken yaşta bu deneyimi kazanıp ileride de bu alanda yapılacak çalışmalara katkı sağlayacağına inanıyoruz. Ülkemizdeki her bir çocuğu başta metaverse teknolojisi yetkinlikleri olmak üzere 21. yüzyıl yetkinlikleri ile donatmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x