Yatırımcı Kevin O'Leary, Kripto Para Piyasasını Google, Microsoft ve Amazon ile Karşılaştırdı • Coinkolik
Yükleniyor...

Yatırımcı Kevin O’Leary, Kripto Para Piyasasını Google, Microsoft ve Amazon ile Karşılaştırdı

Popüler yatırımcı Kevin O'Leary, piyasaları sarsan son satışlara rağmen kripto para birimlerini hala geçerli bir yatırım sınıfı olarak gördüğünü açıkladı.

kevin kripto

Popüler yatırımcı Kevin O’Leary, piyasaları sarsan son satışlara rağmen kripto para birimlerini hala geçerli bir yatırım sınıfı olarak gördüğünü açıkladı.

Yahoo Finance Live ile gerçekleştirdiği bir röportajda O’Leary, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) yatırımlarını, endüstri lideri olmadan önce şiddetli fiyat hareketleri yaşayan dünyanın önde gelen bazı teknoloji şirketlerinin ilk günleriyle karşılaştırdı. Shark Tank yıldızı, yatırımcılar için en büyük fırsatın 2022’de ne olduğuyla alakalı olarak da şunları söyledi:

“Son 24 ayda gerçekten ilginç bulduğum şey kripto ve blok zinciri teknolojileri ve NFT’ler oldu. Bu konuda bir karar vermeniz gerekiyor ve bu birçok kurum için bu çok zor… ve birçoğu kripto para birimleri yolculuğuna başlamadı bile… Bu şekilde kafamı kurcalıyorum ve yatırımcıların bu şekilde düşünmelerine yardımcı olacağını düşünüyorum. Microsoft, Google ve Amazon’a ve bu diğer platformların çoğuna yatırım yapıyorsanız, yatırım yaptığınız olay nedir? Google bir yazılımdır. Bitcoin bir kripto para değildir. Aslında bir yazılımdır. Blok zinciri bir yazılımdır… Yani gerçek karar şu ki, Google’a bir üretkenlik aracı olduğu için yatırım yapmaya istekliyseniz, neden Ethereum gibi yazılımlara yatırım yapmayasınız? Çünkü o da küresel olarak kullanılan bir hizmet sağlıyor.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

O’Leary daha sonra dijital varlık alanındaki yatırım seçenekleri karmaşasından nasıl bir seçim yapılacağına dair stratejisini ortaya koydu:

“Soru şu ki, hangi paralar, hangi tokenlar? Bunun için de hisse ve bonolarıma uyguladığım çeşitlendirme kurallarını uyguluyorum. Herhangi bir pozisyonda en fazla %5. Tüm sektörde %20’den fazla değil. Kriptoda %20’ye yakın bir yerde değilim. Faaliyette olan şirketimizde %10,7’nin üzerine çıktım.”

Makro yatırımcı, kriptonun aşırı oynaklığını kabul ettiğini söylüyor ancak aynı zamanda insanlara Amazon’un piyasada hakimiyet elde etmeden önce genellikle vahşi fiyat dalgalanmaları gördüğünü de hatırlatıyor.

“Buna alışmanız gerekiyor, tıpkı %30 ila %50’lik düzeltmelerin olduğu Amazon’a alıştığınız gerektiği gibi. Bitcoin ile aynı şey.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x