Yükleniyor...

Yatırımcıların Bitcoin İçin Beklentisi Hangi Yönde?

Bitcoin (BTC) son üç hafta boyunca fiyat hareketliliğinden yoksun bir şekilde yatay ticaretine devam ediyordu.

bitcoin haftasonu beklentisi

Bitcoin (BTC) son üç hafta boyunca fiyat hareketliliğinden yoksun bir şekilde yatay ticaretine devam ediyordu. Bu üç hafta içerisinde 10.000 dolar kritik seviyesini aşamayan lider kripto para için yatırımcılar da kısa vadeli fiyat trendinden tam olarak emin değiller.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Hafta sonunun başlaması ile birlikte, Bitcoin fiyatı yoğun fiyat hareketlerini eğilimine girdi. Piyasadaki durgun ticaret hacmi ile birlikte değişken fiyat hareketlerinde artış sergilendi. 25 Haziran tarihinde, kısa süreli olarak 9.000 dolar altına gerileyen Bitcoin fiyatı, oldukça önemli kabul edilen bu destek seviyesini savunmaya çalışan alıcılar sayesinde, güçlü bir tepki ile hızlı bir şekilde toparlandı.

Bir destek seviyesi tekrar tekrar ihlal edildiği zamanlarda, genellikle o varlık zayıflama eğilimine girer. Bitcoin’de üçüncü bir testten sonra hem destek hem de direnç seviyelerinin kırıldığını gördük. Bu nedenle, bazı trader’lar yakın vadede Bitcoin’in 9.000 doların ortalarına yükselmesini, daha sonra ise tekrardan 8.000 dolara düşmesini beklemekte.

Popüler bir Bitcoin trader’ı yaptığı açıklamada, 9.000 dolardan başlayan toparlanmaya değinerek, potansiyel senaryo olarak lider kripto paranın 9.450 dolar seviyesini test ettikten sonra, geri çekileceği yönünde tahminde bulundu.

Yatırımcılar genellikle hafta sonu için dalgalı fiyat hareketleri beklentisi içerisindeler. 9.450 dolara bir fiyat artışı ve 8.900 dolardan düşük bir aralığa gerileme, hem alıcıların hem de satıcıların yeter ki likidite almasını sağlayacaktır.

Bitcoin İçin Kritik Seviye

Bitcoin’in fiyatı, çok aylık bir düşüş döngüsünün veya 2 yıl aradan sonra bir boğa piyasasının başlayabileceği kritik bir noktada yer alıyor.

Satoshi Flipper olarak bilinen ünlü trader, Bitcoin’in genellikle psikolojik bir seviye olarak kabul edilen 10.000 doların üstüne çıkmadan önce birkaç aylık bir akümülasyon döneminin görülmesinin normal olduğunu belirtti.

Bitcoin rezervlerindeki uzun süreli bir düşüş, yatırımcıların fonlarını ticaret platformlarında giderek daha fazla hareket ettirdikleri anlamına geliyor. Bu durum, trader’ların kısa vadede kripto para ticaretinde kısa vadeden ziyade olumlu bir uzun vade eğilimi beklediklerini göstermektedir.

“Borsalardaki BTC bakiyesi 1 yılın en düşük seviyesi olan 2.622.984,499 BTC’ye ulaştı. Önceki 1 yılın en düşük seviyesi 19 Haziran 2020’de 2.623.005.552 BTC ile gözlenmişti.”

Bitcoin (BTC) yazım itibari ile 9.088 dolar seviyesinden işlem görüyor.