Anasayfa Altcoinler Yatırımcıların Büyük Çoğunluğu Altcoin'lere Yöneldi!

Yatırımcıların Büyük Çoğunluğu Altcoin’lere Yöneldi!

Twitter’daki bir ankete göre, kripto para yatırımcılarının büyük çoğunluğu yatırımcılarının Bitcoin yerine altcoin’lerde tutuyor. 2019’un altcoin mevsimi olduğu göz önüne alındığında bu anlaşılabilir bir durum, ancak ne kadar güvenli olduğu tartışılabilir.

Twitter’daki bahsi geçen ankete katılanların neredeyse yarısı kripto para portföylerinin çoğunluğunun Bitcoin yerine altcoin’lerden oluştuğunu belirtiyor.

Anket sonuçlarından da görebileceğiniz gibi, yatırımcıların yüzde 47’sinin portföyünün %60’ı ila %100’ü altcoin’lerden oluşuyor. Daha ilginç olan, %17’sinin portföyünün %40’ı ila %60’ının altcoin’lerden oluşuyor olması.

Elbetteki Twitter anketleri her zaman uygun bir referans noktası değildir. Bununla birlikte, ankete 10 binden fazla kişinin katılmış olması onu dikkate değer kılıyor.

İnsanların kaynaklarının daha fazlasını Bitcoin yerine altcoin’lere ayırması şaşırtıcı değil. Çünkü bu yıl tam bir altcoin mevsimi ve bazı altcoin’ler şaşırtıcı getiri sağlıyor. Everex (EVX) bunlardan biri. Birkaç hafta önce sadece son 24 saatte %300 artış gösterdi.

Altcoin mevsiminin varlığı Bitcoin’in en sonki fiyat dalgalanması boyunca daha da görüldü. Bitcoin birkaç günde %25’in üzerinde değer kazanmasına rağmen, Bitcoin hakimiyeti nispeten düşük kaldı. Haberi hazırladığımız sırada Bitcoin hakimiyeti %50,8’di. Bu da altcoin’lere olan ilginin bir hayli yüksek olduğu anlamına geliyor.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları