Yazar Zeynep Bugay, NFT'den Elde Ettiği Gelirle Hatıra Ormanı Yaptırıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Yazar Zeynep Bugay, NFT’den Elde Ettiği Gelirle Hatıra Ormanı Yaptırıyor

Yazar Zeynep Bugay, son romanı Proti Adası’nın Esrarı’na ilham olan ‘Anne’ öyküsünün NFT satışında elde ettiği gelirin bir kısmıyla TEMA Vakfı işbirliğinde 2000 fidanlık bir hatıra ormanı yaptıracağını aktardı.

nft zeynep bugay

Yazar Zeynep Bugay, son romanı Proti Adası’nın Esrarı’na ilham olan ‘Anne’ öyküsünün NFT satışında elde ettiği gelirin bir kısmıyla TEMA Vakfı işbirliğinde 2000 fidanlık bir hatıra ormanı yaptıracağını aktardı.

Bugay, kitap ile ilgili ilham aldığı ada ve kurguladığı fantastik hikâye için, katıldığı programda şu ifadelere yer verdi;

“Bu kitabı kaleme alırken ilham aldığım unsurlar çocukluğum ve yazlarımın neredeyse tamamında yaşadığım Kınalıada ve tekir İran kedim Gofret’ti. Bu sene hepimize hürriyetin ve sağlığın değerini hatırlatan pandeminin dışında bir gündeme ihtiyacımız vardı. Ben zengin bir Türkçeyle kurgulayıp sunduğum bu fantastik dünyanın okuyucuya odaklanılacak o farklı konuyu sunacağına ve hayatlarına duygusal pek çok unsurla dokunacağına inanıyorum. Ada’nın varlığı sebebiyle, bambaşka bir tatta bir öykü olduğuna inandığım bu kitapta köklerimize, ailemize ve geleceğimizi değiştirebilecek bilinçli seçimlere dair göndermelerin, eşzamanlı yaşanan paralel hayatları da tasvir ederek bizleri görünen ve görünmeyenin kesiştiği ortak bir alanda buluşturacağı kanaatindeyim.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Herkesin doğaya borcu olduğunu dile getiren Bugay, Dijital dünyanın sunduğu yeni nesil teknolojileri takip etmeyi ve böylesi inovasyonları kendi alanı olan edebiyata da taşıyabilmeyi önemli gördüğünü söyledi.

“Dünyanın geleceğine sunacağım kalıcı bir katkımın olmasını önemsiyorum”

Öykünün NFT ile satılması sonucunda süratli bir başarı ve oldukça yüksek bir gelir elde ettiğini dile getiren Bugay sözlerine şöyle devam etti;

“Güncel dijital akımları takip ve tatbik etmeyi önemsediğim kadar, dünyanın geleceğine sunacağım kalıcı bir katkımın da olmasını önemsiyorum. Kitabımın ilham kaynağı olan, hayatımın büyük bir bölümünün geçtiği Kınalıada, bizlere insanlardan çok daha fazla dost olduklarını pandemi döneminde de deneyimlediğimiz kedilerimiz, köpeklerimiz, evcil diğer tüm hayvanlarımız ve tabiat örtüsü, onunla var olan her türden canlı benim gözümde çok değerli. İstedim ki teknolojiden kazandığım gelir, örnek de teşkil etmesini dilediğim bir şekilde, başka pek çok kişiye benzeri bir ilhamı aşılasın.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x