Yükleniyor...

Yemeksepeti, Kripto Paraları Ödeme Seçenekleri Arasına Ekleme Niyetinde!

Türkiye'de hizmet veren çevrimiçi yemek sipariş sitesi Yemeksepeti, ödeme seçeneklerinin arasına kripto paraları ekleme niyetinde.

Yemeksepeti Bitcoin ve Kripto Para

Türkiye’de hizmet veren çevrimiçi yemek sipariş sitesi Yemeksepeti, ödeme seçeneklerinin arasına kripto paraları ekleme niyetinde.

BloombergHT’de yayınlanan Girişimcilik Dünyası programına katılan Yemeksepeti CEO’su ve başarılı girişimci Nevzat Aydın, kripto paralar ve Bitcoin ile ilgili önemli açıklamlarda bulundu.

Aydın, Facebook’un kripto para projesi Libra’ya benzer bir projesinin olup olmadığı sorusuna ise çarpıcı cevaplar verdi. Şu anda Almanya’da bir Blockchain yatırımı bulunduğunu ifade eden Aydın, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) tarafında sorunlar olduğunu ifade ederek kripto paralara özel düzenlemeler yapılması gerektiğini söyledi.

Muhasebe odaklı bazı sorunlar olduğunu belirten Aydın, özellikle para iadesi konusundaki sorunlar ortadan kalkması durumunda Yemeksepeti’nin Bitcoin ve diğer kripto paraları kabul eden şirketler arasındaki yerini alacağını ifade etti.

Aydın’ın açıklamaları Türkiye’de kripto paraların benimsenmesi ve kullanımının artması bakımından son derece önemli. Türkiye’nin en uğrak çevrimiçi platformlarından birisinin başındaki ismin kripto paralara karşı olmadığı, hatta onları destekliyor olması oldukça dikkat çekici. Aydın’ın değindiği sorunların çözülmesi durumunda Yemeksepeti’nin ödeme seçeneklerinin arasına kripto paraların ekleneceği kesin gibi duruyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x