Yükleniyor...
AL / SAT
StormGain
Anasayfa Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Dünyasının Hayvan Terimleri

Yeni Başlayanlar İçin Kripto Para Dünyasının Hayvan Terimleri

ABONE OL:google-news

Finans ve kripto para dünyasına dair paylaşımlarda sıklıkla hayvan terimlerinin kullanıldığını görürüz. Piyasanın içinde olanların bu terimlere hakim olması analizleri güçlendirse de Bitcoin ve kripto paralar konusunda yeni olanlar için kafa karışıklığı yaratabiliyor. Sosyal medya paylaşımlarında bizlere de sıkça sorulan ve en çok kullanılan hayvan terimleri nelerdir? Gelin birlikte bakalım.

Finans ve Kripto Para Dünyasının Hayvan Terimleri

1)  Boğa

boğa piyasası nedir

Boğa ya da boğa piyasası,  piyasanın yukarı yönlü hareket ettiği durumlar için kullanılır. Boğa piyasası yatırımcıların alıma geçeceğini işaret eder. Piyasalar için olumlu anlam ifade eden bir terimdir.

2) Ayı

Ayı ya da ayı piyasası, piyasanın aşağı yönlü hareket ettiği durumlar için kullanılır, işlerin kötü gittiğinin habercisidir. Genellikle fiyatların düşüş eğiliminde olduğu dönemler için kullanılır. Piyasalar için olumsuz anlam ifade eden bir terimdir.

3) At

ata yatırım

Piyasalarda “ölü ata yatırım yapmak” tabiri fiyatı yerinde sayan ve kazanç getirmesi beklenmeyen yatırım enstrümanları için kullanılır.

4) Şahin

hawk şahin

Şahin, duruşundan taviz vermeyenler ve sıkı para politikalarını savunanlar için kullanılan bir terimdir.

5) Siyah Kuğu

black swan siyah kuğu

Beklenmeyen bir gelişme sonucunda piyasalarda yaşanan ani hareketler için kullanılır.

6) Güvercin

pigeon güvercin

Güvercin tutumu, kripto para ve finans piyasalarındaki gevşek politikaları temsil eder.

7) Kedi

cat kedi

Varlıkların yüksek fiyatlara ulaştıktan sonraki düşüşünden sonra tekrar bir miktar daha yükselebileceğini anlatmak için kullanılan bir terimdir. Bir topun belirli bir yükseklikten düştükten yere çarpıp tekrar bir miktar yükseliş göstermesine benzetilir.

8) Kanarya

kanarya

Piyasalarda yaşanan sert düşüşler hatta çöküşler için dikkatli olması gerekilen zamanlar için siyah kanarya tabiri kullanılır.

9) Fil

elephant fil

Fil ya da marketteki fil, piyasanın bir anda alt üst olabileceğini ifade eden bir terimdir.

10) Kelebek

butterfly kelebek

Sadece ekonomide değil bir çok alanda kullanılan kelebek etkisi terimi, küçük bir gelişmenin ya da değişikliğin çok daha büyük olayları tetikleyebileceğini ifade eder.

11) Balina

balina whale

Balina, ilgili piyasanın zenginleri için kullanılan bir terimdir. Bir kripto para birimi, hisse senedi ya da değerli bir varlıktan elinde fazlaca bulunduran kişi ya da kişiler için kullanılır.

Piyasadaki diğer terimlerin anlamlarına sözlük sayfamızdan ulaşabilirsiniz ve “Yeni Başlayanlar İçin Finans Dünyasının 8 Hayvan Terimi” videomuza da aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ali Tunç
Ali Tunçhttps://www.coinkolik.com
Ali Tunç, 1999 yılında İstanbul'da doğdu. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi olan Ali, uzun bir süredir sosyal medyada içerik üreticiliği yapıyor. Teknolojiyi, güncel yazılımları ve kripto paraları yakından takip ediyor. Kriptomeda'da Dijital Platform Sorumlusu ve sıkı bir Beşiktaş taraftarı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar