Yükleniyor...

Yeni Bir Rug Pull Olayı Daha Yaşandı, Altcoin %99 Düştü

Kripto para piyasasında bir rug pull vakası daha yaşandı.

yeni bir rug pull olayi daha yasandi altcoin 99 dustu

Kripto para piyasasında bir rug pull vakası daha yaşandı. Büyük oranlarda getiri vaat eden ve tamamen anonim bir ekibe sahip olan DeFi projesi WhaleFarm, yatırımcılardan 2 milyon dolardan fazla çaldı. Beklendiği gibi, kripto para biriminin değeri dakikalar içinde neredeyse %100 düştü.

Bu ayın başlarında piyasaya sürülen WhaleFarm, BNB, BUSD, USDT, BTC, ETH, ADA, DOT ve LINK dahil olmak üzere çok sayıda kripto paranın stake edilmesiyle %7.217.848’e varan APY fırsatı sunarak yatırımcılara yüksek vaatlerde bulundu. 

Bu yüzde gerçek olamayacak kadar iyi görünse de, proje aslında bir miktar büyüme kaydetti ve yerel token’ı olan WhaleFarm Token’ın değeri arttı.

DeFi alanında genellikle, özellikle vaat edilen getiriler orantısız olduğunda, projeye bir aldatmaca olduğu yönünde şüpheyle yaklaşılır. Popüler kripto para yorumcusu Mr.Whale, projenin rug pull sinyalleri verdiğini söyleyen bir tweet attı. Söz verdiği 7.217.848 APY dışında, ekibin tamamen isimsiz olduğuna dikkat çekti. 

Ekip, Twitter sayfasını ve resmi Telegram grubunu sildi. Bu durum, bunun gerçekten bir rug pull olduğunun kanıtı olarak gösterilebilir. İlk tahminler çalınan miktarın 2.3 milyon dolar civarında olduğunu gösteriyor.

Olayın ardından WhaleFarm Token dakikalar içinde neredeyse %100 düştü ve şu anda hala 0.20 doların altında işlem görüyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x