Yükleniyor...

YouTube’a NFT ve Web3 Dostu Yeni CEO Atandı!

YouTube'a yeni CEO olarak atanan Neal Mohan, NFT'ler ve Web3 teknolojisinin önemli bir araç olabileceğine dikkat çekti.

youtube

YouTube’a yeni CEO olarak atanan Neal Mohan, NFT‘ler ve Web3 teknolojisinin önemli bir araç olabileceğine dikkat çekti.

Google’ın da yetkililerinden olan Susan Wojcicki’nin YouTube‘dan ayrılmasıyla yeni CEO için yer açılmıştı. Web3 teknolojisini savununanlardan biri olan Mohan, YouTube‘un yeni CEO’su olarak göreve başladı. Mohan, gelecek süreçte YouTube platformunda NFT, Web3 gibi teknolojik konuların içerik üreticilerine kolaylık sağlayacağına değindi.

NFT ve Web3, YouTube İçerik Üreticilerine Yeni İmkanlar Sunabilir

Mohan, Web3 konusu için geçtiğimiz senenin Şubat ayında NFT‘ler sayesinde içerik entegre etme planlarını kurmuştu. Kripto sektörünün uzun tartışmalarından biri olan NFT konusuna daima ılımlı yaklaşmış olan Mohan, NFT’lerden nefret etden kitleyi azaltmıştı.

Mohan, NFT ve Web3 konuları için YouTube içerik üreticilerine kitle çekmek, ek gelir akışı, etkileşimi artırmak gibi bir çok imkanların oluşabileceğini ifade etti. Mohan, YouTube içerik üreticilerine ait görsellerin, videoların, yapılan sanat eserlerinin NFT hale getirilmesini buna bir örnek olarak gösterdi.

Mohan, YouTube‘a entegreli NFT ve Web3 konusu hakkındaki düşüncelerini şöyle dile getirdi;

“Web3, içerik üreticilerine yeni imkanlar sunmaya devam ediyor. Blokzincir entegresiyle, yeni teknoloji dallarının içerik üreticileriyle izleyiciler arasında daha iyi iletişim kurmalarına imkan sağlaycağına inanıyoruz. İçerik üreticileri, yeni içerikler ile işbirliği yapabilecek ve farklı gelir kaynakları sağlayabilecekler.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner