Yükleniyor...

ZARA, İlk Solo NFT Koleksiyonunu Metaverse’te Piyasaya Sürdü

Metaverse her geçen gün genişlemeye devam ettikçe, giderek daha fazla moda markası dijital dünyada da var olmaya başlıyor.

zara metaverse

Metaverse her geçen gün genişlemeye devam ettikçe, giderek daha fazla moda markası dijital dünyada da var olmaya başlıyor. İspanyol merkezli giyim ve aksesuar markası Zara da metaverse’te çalışmalar yapmaya başlayan markalardan biri.

Dünyaca ünlü moda markası Zara, hem sanal dünyanın içinde hem de dışında giyilmek üzere tasarlanan Lime Glam adlı yepyeni bir koleksiyonun lansmanını yaptı. Zara, Zepeto metaverse platformu ile anlaştı.  

Bir alıcı satın almak istediği bir ürünün fiziksel versiyonunu seçerse, o ürünün dijital versiyonuna da erişerek satın alma sürecini kolaylaştırır. Zara Zepeto metaverse’ünde, yeni Lime Glam koleksiyonunu giyen avatarları sergileyerek, herhangi bir ürünü satın almak isteyenlere bu şekilde ilham kaynağı oluyor.

Zara, Zepeto Metaverse’ünde NFT Koleksiyonunu Başlattı

zara zepeto metaverse

Zepeto, ayrıca bu özel koleksiyon için bir fotoğraf kabini, dijital duvarlar ve bir zemin sunuyor. Zepeto, aynı zamanda Ağustos 2021’de Gucci ile çalışmış ve platformunda Gucci Villa’yı başlatmıştır.

Zara’nın Zepeto metaverse platformunda piyasaya sürdüğü NFT koleksiyon, sade bir tarza sahip ve mevcut moda taleplerini yansıtmaktadır. Kısa, yeşil dantelli elbiseler, büyük boy kot ceketler, dokuma omuz çantaları ve platform sandaletler sınırlı üretim koleksiyonunun ana parçaları olarak sunuldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x