Yükleniyor...

Zincir Üstü Analist Willy Woo’ya Göre Bitcoin’deki (BTC) Fiyat Artışını Erteleyebilecek 2 Faktör

Popüler zincir üstü analist ve Bitcoin boğası Willy Woo, BTC'nin fiyat artışını erteleyebileceğine inandığı iki önemli faktörü açıklıyor.

zincir ustu analist willy wooya gore bitcoinin btc fiyat artisini erteleyebilecek 2 faktor

Popüler zincir üstü analist ve Bitcoin boğası Willy Woo, BTC’nin fiyat artışını erteleyebileceğine inandığı iki önemli faktörü açıklıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yeni bir bilgiselinde Woo, 572.300 takipçisine Bitcoin’in ayı piyasasına girdiğini düşünmediğini söyledi:

“Bakılması gereken ilk şey, ‘Ayı piyasasında mıyız?’ sorusuna yanıt vermektir. Ayı piyasaları, fiyatı desteklemek için yeni alıcılar girmediğinde başlar ve şu an öyle bir şey yok. Ağa katılan yeni kullanıcıların sağlıklı bir şekilde büyüdüğünü görüyoruz.”

Woo, BTC kullanıcılarının büyümesine ek olarak, daha önce kenarda duran sermayenin Bitcoin’e geri dönmeye başladığını söylüyor:

“Birincil ilgi alanı, stablecoin’lerden kripto para piyasalarına sermaye dönüşü. (Altcoin hakimiyeti azaldığından bunun esas olarak BTC’ye kaydığını söyleyeceğim).”

zincir ustu analist willy wooya gore bitcoinin btc fiyat artisini erteleyebilecek 2 faktor 1

Analist, yatırımcıların BTC biriktirmeye devam ettiğini gösteren zincirleme sinyaller gördüğünü ekliyor:

“Daha önce güçlü ellerden büyük bir satış yaptık. Piyasaya atılan tüm bu paraların yeniden biriktirilmesi için zamana ihtiyaç var. Bu şimdi gerçekleşiyor. Bu nedenle fiyat hareketi bundan kaynaklanan bir dip (accumulation bottom) gibi görünüyor.”

zincir ustu analist willy wooya gore bitcoinin btc fiyat artisini erteleyebilecek 2 faktor 2

Woo, Bitcoin’in piyasa değerinin zincir üzerindeki işlem hacmine bölünmesiyle hesaplanan ağdan değere işlem (network-to-value transaction) metriğine bakarak, BTC’nin büyük ölçüde düşük bir seviyede işlem gördüğünü söylüyor: 

“Ağa değer vermede NVT’yi kullandığımızda, tarihi seviyelerde aşırı satıldığımızı görüyoruz. Satıştan önce bir mani zirvesinden yoksun olduğumuzu unutmayın. Bu satış, fiyat gerçeğe uygun bir değer içindeyken gerçekleşti. Bu yüzden ayı piyasasının başlangıcına uymuyor.”

zincir ustu analist willy wooya gore bitcoinin btc fiyat artisini erteleyebilecek 2 faktor 3

Woo, Bitcoin boğa piyasasının hala sağlam olduğuna inanırken, yatırımcılar riskten kaçınır ve sermayelerini ABD dolarına taşırlarsa fiyat genişlemesinin ertelenebileceğini söylüyor:

“Aşağı yönlü risk için tek endişem, hisse senetlerinde zincir üstü temeller ne olursa olsun, BTC fiyatını aşağı çekecek büyük bir düzeltme yaşanmasıdır. DXY’de (ABD doları endeksi) doların gücünü fark etmek, bazı yatırımcıların USD’de güvenli hareket ettiğini gösteriyor.”

zincir ustu analist willy wooya gore bitcoinin btc fiyat artisini erteleyebilecek 2 faktor 4


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
simurg
simurg
1 yıl önce

toplayın ve bekleyin

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x