Yükleniyor...

12 Yaşındaki Benyamin Ahmed’in NFT Koleksiyonu Satışa Sunulduktan Sonra 24 Saatte Tükendi

12 yaşındaki Benyamin Ahmed bir stok görüntüden esinlenerek Weird Whales (Garip Balinalar) ismini verdiği bir NFT koleksiyonu oluşturdu.

1500x500

12 yaşındaki Benyamin Ahmed bir stok görüntüden esinlenerek Weird Whales (Garip Balinalar) ismini verdiği bir NFT koleksiyonu oluşturdu. Balina NFT’lerini satışa çıkartmasının ardından 24 saat içinde tükenerek, günde 160.000 bin dolardan fazla kazandı.

Amerikalı sanatçı Beeple’ın dijital çizimi mart ayında rekor fiyata (69,3 milyon dolar) satıldıktan sonra NFT’lere olan ilgi hızla arttı. Pek çok sanatçı, model, tasarımcı NFT satışıyla dikkat çekti.

Ahmed, NFT alanıyla ilgilenmeye başladığını, çünkü başlangıçta bunun çevrimiçi esneklik tanıdığı için harika olduğunu ancak daha sonra CryptoPunks ve Bored Ape Yacht Club gibi popüler NFT koleksiyonlarını gördükten sonra kendi koleksiyonunu geliştirmeye karar verdiğini dile getirdi.

Şimdiden 106 ETH toplamayı başaran Ahmed, başlangıçta eğlenceli bir öğrenme etkinliği olarak gördüğü uğraş, dokuz saat içinde tükenen çok kârlı bir projeye dönüştü.

Ekran Resmi 2021 08 24 15.02.53

Photoshop’tan NFT’ye Giden Yol

Bir Ether geçtiğimiz hafta 3.041,24 dolar civarında işlem görüyordu. Bu, Ahmed’in kazancının yaklaşık 322.346 dolar değerinde olduğu anlamına geliyor. Hiçbir bankada hesabı olmadığını, şimdilik kazancını kripto varlık olarak tutmayı tercih ettiğini söyleyen Ahmed, çalışmaya Photoshop’ta daha sonra NFT’ye çevirebileceği resimler oluşturarak başladığını, ancak 40 görüntü oluşturduktan sonra bunun çok fazla zaman ve çaba olduğunu fark ettiğini, ardından babası Imran Ahmed’den python komut dosyası kullanarak tonlarca NFT oluşturmanın daha kolay bir yolu olduğunu öğrendiğini Imran, Benyamin’e nasıl kod yazılacağı konusunda rehberlik ettiğini ve bu işle, bu şekilde tanıştığını söyledi.

Benyamin, Insider’a konuyla ilgili şunları söyledi;

“Bunu araştırdım ve tüm kodlarını yayınlayan başka bir NFT koleksiyonu olan Boring Bananas’ı buldum. Ve kodlarını kullanarak 3.350 Garip Balina’yı yaratmayı başardım.”

Boring Banana dijital araştırma ekibi üyesi Vee’nin kendisine NFT koleksiyonunu oluşturmasına izin veren kodu gönderdiğini söyleyen Benyamin, ardından, farklı özellik katmanlarını ve arka planlarını işlemek için özelleştirdi. İşi bittiğinde, sürecini paylaşmak için Twitter hesabından duyurusunu yaptı:

“12 yaşında bunu nasıl yapabildiğime dair bir tweet yazdım ve sonra Boring Bananas bir tweet attı. Bir şekilde viral oldu.”

Sonucun bu şekilde olmasını beklemediğini söyleyen Benyamin’in babası Imran şöyle ekledi;

“Daha düşük fiyatlandırdı, ama yine de hemen satılacağını asla beklemiyorduk. Bu yüzden onu bu konuda hazırlamaya çalışıyordum, ‘bak bir iki tane satabilirsin ve sonra biraz sessiz kalabilir’ diye, ama viral oldu ve aynı gün içinde tükendi. Ona ve kardeşine dizüstü bilgisayar ayarladım ve onlara öğretmeye başladım. Sonra gerçekten kendilerini buna kaptırdılar. Bir öğrenme deneyimi olarak başladı ve bunu bir öğrenme deneyimi olarak sürdürmek istiyoruz, çünkü her şeyden önce bu, bir eğitim projesi. Asla büyük bir ticari girişim gibi olmaması gerekiyordu. İnsanlar hikayelerine ilgi duyduğu için viral oldu.”

Benyamin’in, Benoni kullanıcı adında bir YouTube kanalını var ve burada kodlama yolculuğunu paylaşıyor:

“Tavsiyem, sadece sevdiğin şeyi yap. Yani, yemek yapmayı ya da başka bir şeyi seviyorsan, bunu yap, kendini başka bir şey yapmaya zorlama. Bir şeyler yaparken daima eğlenin. Bunu bir öğrenme deneyimi olarak görün.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x