Yükleniyor...

150 milyon dolar yatırım aldı: Uçuşa geçti!

Farcaster topluluğu tarafından oluşturulan Degen (DEGEN), blockchain tabanlı sosyal platformun son finansman turunda 150 milyon dolar topladığını doğrulamasının ardından yüzde 17 arttı.

altcoin-gunun-yukselis-yasayanlari

Farcaster topluluğu tarafından oluşturulan Degen (DEGEN), blockchain tabanlı sosyal platformun son finansman turunda 150 milyon dolar topladığını doğrulamasının ardından yüzde 17 arttı.

A Serisi turu, Andreessen Horowitz, Haun, USV, Variant ve Standard Crypto’nun katılımıyla girişim şirketi Paradigm tarafından yönetildi . Farcaster’ın kurucusu Dan Romero, 21 Mayıs tarihli bir gönderide, fonların “Farcaster üzerindeki çalışmalarımızı uzun yıllar boyunca destekleyeceğini” söyledi.

Eski bir Coinbase yöneticisi olan Romero, ilk olarak Mart ayında Warpcast’teki finansman turunun ipucunu verdi ancak o sırada daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Bloomberg Mart ayında, finansman turunun Farcaster sosyal ağının arkasındaki şirket olan Merkle Manufactory’nin değerlemesini 1 milyar dolara çıkaracağını bildirdi.

kripto yorum

Farcaster son zamanlardaki gelişmeleriyle öne çıktı!

Variant Fund’ın kurucu ortağı ve genel ortağı Jesse Walden 21 Mayıs’ta yaptığı açıklamada, “Farcaster yeni başlayan ama hızla büyüyen bir protokol” diye yazdı.  Bu arada Romero, artışın protokolün daha fazla kullanıcı çekmesine yardımcı olacağını söyledi. Ekim ayından bu yana Farcaster’ın “350.000 ücretli kayıt ve ağ aktivitesinde 50 kat artış” elde ettiğini ifade etti.

Platformun günlük aktif kullanıcıları artırmaya ve protokole kanallar ve doğrudan mesajlaşma gibi “geliştirici ilkellerini” eklemeye odaklanacağını da sözlerine ekledi. Farcaster topluluğu tarafından oluşturulan ve protokolün resmi tokenı olmayan DEGEN yatırım haberinin etkisiyle yüzde 17 artış gösterdi ve CoinMarketCap’e göre şu anda 0,023 dolardan işlem görüyor.

Ocak ayında, Farcaster Degen kanalının müdavimi Jacek Trociński, DEGEN’i bir topluluk memecoin’i olarak başlattı ve bu, iyi içerik yazan veya gönderilerle etkileşime giren kullanıcılara ödül olarak airdrop olarak dağıtıldı. Token o zamandan beri kendi başına bir hayat kazandı ve Trociński’nin Base’de yerel gaz tokeni olarak Degen’i kullanan DEGEN zinciri adı verilen meme coin odaklı bir katman-3 blokchain’i başlatmasına zemin hazırladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner