Yükleniyor...

2020’de Mainnet’e Geçecek Bu Altcoin’leri Takip Ederek Paranızı Katlayabilirsiniz

Kripto para piyasası Bitcoin’in hayatımıza girdiği 10 yıllık süre içerisinde ciddi bir gelişme gösterdi ve hala büyümeye devam ediyor.

2020 Altcoinler Mainnet

Kripto para piyasası Bitcoin’in hayatımıza girdiği 10 yıllık süre içerisinde ciddi bir gelişme gösterdi ve hala büyümeye devam ediyor. Geçtiğimiz yıllarda toplam piyasa değerine göre top 10 kripto para arasında yer alan BitConnect gibi bazı coin’lerin değeri şu an sıfıra inmiş durumdayken, sıfırdan başlayan Tezos gibi bazı projeler de top 10’a girmeyi başardı. Bu da bizlere kripto para piyasasında devamlı bir döngü olduğunu göstermekte.

Mainnet’e Geçiş Neden Önemli?

Süregelen bu döngü içerisinde paranızı katlamanın yollarından birisi de gerçek kullanım alanına sahip projeleri takip ederek, özellikle mainnet gibi geçiş süreçlerinden önce elinizi çabuk tutmak şeklinde ifade edilebilir. Kendi ana ağına sahip olmayan ancak yol haritasında kendi ana ağına geçmeyi planlayan projeler bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerinde genellikle minimum %10 ile %20 arasında bir yükseliş yakalamakta.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mainnet’e geçişin bu kadar önemli olmasının sebebi ise gerçek bir kullanım alanına sahip kripto para projesinin yayınladığı yol haritasında önemli bir adımı gerçekleştirmiş olmasından kaynaklanmakta.

Geçtiğimiz yıllarda mainnet’e geçen ünlü projelerden birisi konumundaki Tezos’a baktığımızda, Eylül ayının başlarında 1,18 dolardan işlem gören XTZ’nin, mainnet’e geçiş sonrası 1,77 dolara kadar çıktığını görmek mümkün. Bu da fiyatın neredeyse yüzde 50 artış yaşadığı anlamına gelmekte.

Popüler başka bir coin olan Matic de tamamladığı mainnet geçiş etkinliği ( α-mainnet) sonrasında 23 milyar dolarlık toplam piyasa değerinden, 40 milyar dolarlık toplam piyasa değerine kadar yükselerek bu durumun aslında yatırımcılar için ne kadar kazançlı olabileceğini bir kez daha gösterdi. Ethereum tabanlı bit token iken mainnet’e geçen Tron da zamanla ciddi bir yükseliş sergilemiş ve yukarıdaki teoriyi büyük oranda doğrulamıştı.

2020 Yılında Mainnet’e Geçecek Projeler

Bu bağlamda mainnet’e geçişin hem ilgili kripto para birimi, hem de buna yatırım yapan yatırımcılar açısından oldukça önemli olduğunu söylemek doğru olacaktır.

2020 yılında mainnet’e geçiş yapacak coin’lere ve topladıkları yatırım miktarına baktığımızda, kesinlikle Telegram’ın en çok heyecan yaratanların başında geldiğini söyleyebiliriz. 257 milyon dolar toplayan Filecoin ikinci, 205 milyon dolar toplayan Polkadot üçüncü, 195 milyon dolar toplayan Dfinity ise yatırım miktarı açısından dördüncü sırada yer alıyor.

Yukarıdaki projeler arasında önümüzdeki günlerde dikkatleri üzerine çekeceği düşünülen bir diğer proje ise AVA Labs olarak bilinmekte. Emin Gün Sirer gibi oldukça önemli bir bilim insanını barındıran AVA Labs projesi, özellikle son günlerde trend haline gelen Staking yani pasif gelir özelliği sunacak olması ile adını birçok kez daha duyuracak gibi gözükmekte.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x