243 Milyar Dolarlık Abu Dabi Devlet Fonu, Kripto Para Birimi Ekosistemine Yatırım Yapıyor • Coinkolik
Yükleniyor...

243 Milyar Dolarlık Abu Dabi Devlet Fonu, Kripto Para Birimi Ekosistemine Yatırım Yapıyor

Abu Dabi'den bir servet fonu, kripto para ekosistemine yatırım yapıyor.

abu dabi kripto

Abu Dabi’den bir servet fonu, kripto para ekosistemine yatırım yapıyor.

Abu Dabi’nin devlete ait fonu Mubadala Investment Capital’in CEO’su Khaldoon al-Mubarak, CNBC ile yaptığı son röportajda kripto para birimleri hakkında olumlu konuştu. Fonun kripto ekosistemine para yatırdığını ve en önemli ilgi alanları olarak blockchain teknolojisini seçtiklerini ifade etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kuruluş, 2019’da BAE’deki ilk düzenlenmiş kripto para birimi borsası olan MidChains’e yatırım yaparak kriptoyla ilgilendi. MidChains, Eylül ayı sonlarında dört kripto para birimi (Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin ve Ethereum) ile ticarete başladı.

Manchester City futbol kulübünü de yöneten Mubadala patronu, kripto para birimi şüphecileriyle aynı noktada bulunmak istemiyor. Sadece birkaç yıl içinde 250 milyar dolardan 3 trilyon dolara yükselen endüstrinin hızlı büyümesine işaret ederek bu teknolojinin “gerçek” olduğunu söylüyor:

“Birçok insan şüphecidir. Ben o kategoriye girmiyorum. Bunu gerçek olarak görüyorum.”

Kripto para düzenlemelerinden bahseden al-Mubarak, henüz nihai formlarında olmadıklarını söyledi. al-Mubarak ancak, bir noktada, bu düzenleyici ortamın gelişmesi gerektiğine inanıyor.

BAE Merkez Bankası, daha önce yeni varlık sınıfını kabul etmediğini belirterek, henüz kripto varlıkları düzenlemedi. Şimdilik, BAE dirhemi ülkede kabul edilebilir tek yasal ödeme aracı olmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x