Yükleniyor...

3AC Kurucu Ortağı Kyle Davies, İflas Etme Sebeplerinin LUNA Değil FTX Olduğunu Söyledi

3AC kurucu ortağı Kyle Davies, şirketlerinin iflas etmesinin sebebinin LUNA değil, FTX olduğunu söyledi.

3ac

3AC kurucu ortağı Kyle Davies, şirketlerinin iflas etmesinin sebebinin LUNA değil, FTX olduğunu söyledi.

Three Arrows Capital’in çöküşüyle ilgili konuşan Davies, yaşananlara gerekçe olarak FTX’te tasfiye edilen pozisyonlarını gösterdi.

3AC Kurucu Ortağı FTX’i İşaret Etti

Hugh Hendry ile bir podcast’te bir araya gelen Davies, şirketin yaşadığı problemlerden söz etti. Ona göre Three Arrows Capital, LUNA çöküşünden ve ardından gelen piyasa krizinden sağ çıkmayı başarsa da FTX tarafından tasfiye edilmelerinin ardından çöküş sürecine girdiklerini söyledi. Kurucu ortak ayrıca, FTX ve Alameda’nın bilgi alışverişinde bulunduğunu ve ticaret firmasının tasfiye seviyelerini bildiği için kendilerini avladığını dile getirdi.

Davies, LUNA’nın kendilerine olan etkileriyle ilgili konuştu:

“200 milyon dolar yatırdık ve varlıklarımız 600 milyon dolara çıktı. Ardından sıfıra indi. Ancak biz 4 milyar doların üzerinde bir fonduk ve bu sebeple büyük bir darbe değildi”

Kripto ekosisteminde yaşanan sıkıntılardan ötürü insanların fonlarını çekmeye başladığını dile getiren Davies, şirketinin o dönemde talep edilen tüm kredileri iade ettiğini söyledi.

Yaşananların ardından kripto paraların yaklaşık %40-%50 arasında düşüş yaşadığını hatırlatan Davies, bunun bile firmanın tasfiyesine yol açmadığını belirtti.

“Bizim için sorun yoktu. Yaralanmıştık ancak hayattaydık”

Tüm yaşananlardan sonra FTX’teki pozisyonlarının tasfiye edilmesinin kendilerine son darbeyi vurduğunu söyledi.

“Bizi öldüren şey tüm bu darbelerden sonra son pozisyonumuzun FTX’te avlanmasıydı”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner