Yükleniyor...

EOS Neden Yükseliyor? Yükseliş Devam Edecek Mi?

Kripto para piyasalarına baktığımızda varlıkların küçük oranlarda toparlanmalar yaşadığını görüyoruz.

Kripto para piyasalarına baktığımızda varlıkların küçük oranlarda toparlanmalar yaşadığını görüyoruz. EOS’ da fiyatında toparlanmalar yaşayan varlıklardan biri. 

EOS Nedir? 

En bilinen altyapı sağlayıcılarından biri olan EOS, ticari ölçekte merkeziyetsiz uygulamaların geliştirilmesini, barındırılmasını ve yürütülmesini sağlayan blok zincir tabanlı, merkeziyetsiz bir sistemdir. 

2017 yılında block.one şirketi tarafından kurulan platformun kurucusu, block.one şirketinin de CTO’luk görevini yapan Daniel Larimer’dir. 

Haziran 2017’de ilk coin arzı yöntemiyle piyasaya sürülen EOS, ICO’da bir yılda 2.5 milyar dolar topladı ve bu, en büyük ICO girişimlerinden biri oldu. 

EOS Neden Yükseliyor? 

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance, Tether’in EOS ağına entegrasyonunu tamamlayarak EOS’ta stablecoin için para yatırma ve çekme işlemlerini kullanıcılara sundu. USDT’nin platforma gelişi, EOS için önemli bir kilometre taşı olarak görülüyordu. Tether’in EOS ağına entegre edilmiş olması, bu saatten sonra ağ üzerinde daha fazla ve daha kolay işlem yapılacağı anlamına da geliyor. Kullanıcılar artık, USDT’lerini EOS’a dönüştürmek için üçüncü bir köprü kullanmak zorunda kalmadan USDT’yi ağ içinde ve dışında sorunsuz şekilde aktarabilecekler. 

EOS’un Tether ağına entegre edilmiş olması, ağın Web3’ün rekabetçi ortamında kaydettiği ilerlemenin bir kanıtı olarak da görülüyor. 

Bu gelişmelerden sonra varlığın fiyatında istikrarlı bir yükseliş yaşanmaya başladı. Son 24 saatte %5’in üzerinde artış yaşayan varlık, geçtiğimiz 30 gün içinde %12,3 oranında değer kaybı yaşamıştı. Bu toparlanma EOS ekosistemi için büyük bir destek oldu.

EOS Fiyat Analizi

Uzmanlar, daha önce 12 milyar doları aşan piyasa değeriyle 14 doların üzerindeki fiyatlara ulaşan EOS’un, USDT desteği ile birlikte %30’dan fazla artış sağlayabileceğini düşünüyor. Bunlara ek olarak, varlığın ödeme sisteminin Twitter ile potansiyel ortaklık söylentileri de bazı haber sitelerinde dolaşıyor. Fakat bu söylentilere daha ihtiyatlı yaklaşılmalı ve yatırım kararı alınırken bunlara itibar edilmemelidir. 

Şu anda 1 dolar seviyesinde fiyatlanan varlık için yükselmesi durumunda takip edilecek direnç seviyeleri 1.22 dolar ve 1.49 dolar bölgelerinde bulunuyor. Olası bir düşüş senaryosunda ise EOS için ilk acil destek 79 cent bölgesinde yer alıyor diğer destek seviyemiz ise 70 cent bölgesinde. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner