Yükleniyor...

3AC Kurucusundan, FTX ve DCG’ye Yönelik Skandal İddia!

İflas eden Three Arrows Capital'in (3AC) kurucusu Su Zhu, Digital Currency Group (DCG) ve FTX'in kripto piyasasında manipülasyon yaptıklarını iddia etti.

3AC Kurucusundan FTX ve DCGye Yonelik Skandal Iddia

İflas eden Three Arrows Capital’in (3AC) kurucusu Su Zhu, Digital Currency Group (DCG) ve FTX‘in kripto piyasasında manipülasyon yaptıklarını iddia etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Geçtiğimiz yıl kripto para piyasasına damga vuran kötü senaryolar, yeni yıla taşınmaya başlandı. Ayı trendinin yoğun geçtiği 2022 yılında, birçok çöküş senaryosu ortaya çıktı. Özellikle Terra krizi ve FTX iflası, geçen yılın en önemli olayları arasında yer aldı. İflas eden kripto kuruluşu Three Arrows Capital‘in kurucusu Su Zhu, Luna çöküşü ve 3AC iflası hakkında çarpıcı iddialarda bulundu. Zhu, FTX ve DCG‘nin manipülasyon yaparak piyasaya zarar verdiklerini söyledi.

3AC Kurucusu, FTX ve DCG’ye Bomba Yağdırdı!

Three Arrows Capital’in (3AC) kurucusu Su Zhu, Digital Currency Group’un (DCG) FTX ile birlikte Luna‘yı çökertmek için komplo kurduğunu iddia etti.

Zhu, yaz aylarında bu iki kuruluşun steth ve Luna‘ya yönelik saldırılarda bulunduğunu belirtti. Twitter üzerinden bir dizi paylaşımda bulunan Zhu, gerçekleşen Terra krizinde FTX ve DCG‘nin oldukça fazla para kazanmasına dikkat çekti.

Zhu, daha sonraki süreçte 3AC ve Babel gibi kuruluşların iflas etmesiyle ikilinin zarara uğradığını belirtti. Ancak Zhu’ya göre, zarara uğrayan FTX ve DCG yeniden yapılanmaya gitmeyi tercih etmedi. Bunun yerine, müşteri varlıkları ve çeşitli senet yöntemleriyle günü atlatmayı denediler.

3AC’nin kurucusu, FTX ve DCG‘nin kendi çıkarları için aylarca yanlış yönlendirmelerde bulunduğunu aktardı. Ayrıca Zhu, Genesis’in önceki dönemde ettiği zararları nasıl doldurduğunu da sordu.

Zhu‘ya göre, FTX‘in iflasının ardından DCG‘de iflas edecek. DCG‘nin alt kuruluşu Genesis‘in yaşadığı sıkıntılı günler, alacaklıların kapıya dayanmasına neden olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x