Anasayfa Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Bitcoin Grafiğinde Daha Önce Görülmeyen Görüldü!

4 Saatlik Bitcoin Grafiğinde Daha Önce Görülmeyen Görüldü!

En büyük kripto para birimi Bitcoin grafiğinde daha önce görülmeyen görüldü. 4 saatlik grafikte arka arkaya 14 kez kırmızı mum oluştu. 56 saatlik aralıksız ve düzeltmesiz düşüş ile Bitcoin fiyatı 11.400 dolardan 9.850 dolara kadar gerilemişti.

Son 3 günde sert hareketler yapan Bitcoin’in 4 saatlik grafiğinde 14 kez arka arkaya kırmızı mumun oluşması düşüş trendinin devam edeceğine dair sinyal veriyor olabilir. 15. mumun oluşmasının ardından Bitcoin yukarı yönlü hareket etmeye başlayarak 10.000 doların üzerine çıkmış durumda.

Birçok analist Bitcoin’in 10.000 doların üzerine tutunmasının suni bir hareket olduğu, 8.700 – 8.500 dolara varan hareketlerin gelebileceği görüşünde.

Mevcut durumda Bitcoin grafiklerinde olumlu işaretler yer alıyor olsa da olumsuz işaretlerin de bulunduğunu hatırlamak gerekiyor. Öte yandan “Bitcoin korku endeksi” 2018’in Aralık ayından bu yanaki en düşük seviyeleri görmüş durumda.

ABD-İran gerilimi, ABD-Çin ticaret savaşı ve ülkelerin merkez bankalarının izlediği faiz politikası gibi birçok küresel belirsizlik ve kur savaşları Bitcoin’in son aylarda altın ile birlikte ciddi şekilde yükselmesine neden oldu. Son düşüş hareketi Bitcoin’in altından ayrılmasına neden oldu.

En güncel gelişmeleri Telegram grubumuzdan, Twitter hesabımızdan veya Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik'te yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Buradaki yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır.

Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapan, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı seven, araştırmacı, teknoloji aşığı Mekatronik Mühendisi.

Yorum Yapın

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları