Anasayfa Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Bitcoin Grafiğinde Daha Önce Görülmeyen Görüldü!

4 Saatlik Bitcoin Grafiğinde Daha Önce Görülmeyen Görüldü!

En büyük kripto para birimi Bitcoin grafiğinde daha önce görülmeyen görüldü. 4 saatlik grafikte arka arkaya 14 kez kırmızı mum oluştu. 56 saatlik aralıksız ve düzeltmesiz düşüş ile Bitcoin fiyatı 11.400 dolardan 9.850 dolara kadar gerilemişti.

Son 3 günde sert hareketler yapan Bitcoin’in 4 saatlik grafiğinde 14 kez arka arkaya kırmızı mumun oluşması düşüş trendinin devam edeceğine dair sinyal veriyor olabilir. 15. mumun oluşmasının ardından Bitcoin yukarı yönlü hareket etmeye başlayarak 10.000 doların üzerine çıkmış durumda.

Birçok analist Bitcoin’in 10.000 doların üzerine tutunmasının suni bir hareket olduğu, 8.700 – 8.500 dolara varan hareketlerin gelebileceği görüşünde.

Mevcut durumda Bitcoin grafiklerinde olumlu işaretler yer alıyor olsa da olumsuz işaretlerin de bulunduğunu hatırlamak gerekiyor. Öte yandan “Bitcoin korku endeksi” 2018’in Aralık ayından bu yanaki en düşük seviyeleri görmüş durumda.

ABD-İran gerilimi, ABD-Çin ticaret savaşı ve ülkelerin merkez bankalarının izlediği faiz politikası gibi birçok küresel belirsizlik ve kur savaşları Bitcoin’in son aylarda altın ile birlikte ciddi şekilde yükselmesine neden oldu. Son düşüş hareketi Bitcoin’in altından ayrılmasına neden oldu.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Avatar
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Haftanın Öne Çıkan Başlıkları