Yükleniyor...

a16z, 2.2 milyar Dolarlık Yeni Bir Kripto Para Girişim Fonu Başlattı: Şimdiye Kadarki En Büyük Kripto Fonu

Andreessen Horowitz, "Crypto Fund III" adlı yeni kripto fonunu resmen başlattı.

a16z. kripto para fonujpg

Andreessen Horowitz, “Crypto Fund III” adlı yeni kripto fonunu resmen başlattı. Fonun 2,2 milyar dolardan fazla yatırımı var. Firma ayrıca kripto para birimini birkaç önemli işe alım ile genişletiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ben Horowitz ve Marc Andreessen liderliğindeki önde gelen risk sermayesi fonu Andreessen Horowitz, bugün şirketin türünün en büyüğü olduğunu söylediği 2,2 milyar dolarlık üçüncü kripto girişim fonunun kapandığını duyurdu. Yeni “Crypto Fund III”, Chris Dixon ve Katie Haun tarafından ortaklaşa yönetilecek.

Firma bir basın açıklamasında, “Bugüne kadar ortaya çıkan en büyük kripto fonu olan Crypto Fund III, ekosistem için doğrulayıcı bir an ve kriptonun finansal altyapımızın giderek daha yaygın bir parçası haline geldiğinin bir başka işareti” ifadelerini kullandı.

Andreessen Horowitz’in (a16z olarak da bilinir) mega fon topladığına dair söylentiler son aylarda çeşitli raporlarda yer aldı. Financial Times, Nisan ayında Kaliforniya merkezli yatırım firmasının bir kripto fonu için 1 milyar dolar artıracağını bildirmişti. Mayıs ayı sonlarında, teknoloji blog yazarı Eric Newcomer, firmanın 2 milyar dolar topladığını yazdı. Artışa aşina olan bir kaynak, The Block’a ilginin çoğunlukla firmanın önceki kripto fonlarındaki sınırlı ortaklardan geldiğini ve büyük getiriler elde ettiğini söyledi. CoinDesk’e göre, borsa Nasdaq’ta halka arzını gerçekleştirdikten kısa bir süre sonra a16z, Coinbase hisse senedi satışından 440 milyon dolardan fazla gelir elde etti.

a16z’nin kripto para alanındaki görevi, merkezi olmayan finanstan (DeFi) Bitcoin uygulamalarına, Web 3 olarak adlandırılan veya internetin merkezi olmayan bir versiyonuna kadar geniş bir yelpazedeydi. Firmanın portföyü Dapper Labs, Celo, Uniswap ve Near’ı içeriyor.

Ekran Resmi 2021 06 24 15.50.34

Dixon ve Haun bir blog yazısında, “Bu fon, yeni nesil vizyoner kripto kurucularını bulmamıza ve kriptonun en heyecan verici alanlarına yatırım yapmamıza olanak tanıyor. Erken tohum aşaması projelerinden tam gelişmiş sonraki aşama ağlarına kadar tüm aşamalara yatırım yapıyoruz” şeklinde konuştu.

a16z’nin kripto para birimi, kripto para sektörüne yatırım yapmak için 2 milyar dolardan fazla para sağlamanın yanı sıra agresif bir şekilde işe alımlar yapıyor. Firmaya geçen yıl New York Menkul Kıymetler Borsası’ndan katılan Anthony Albanese de dahil olmak üzere bir dizi kilit işe alım yaptı. Albanese şimdi a16z kriptosunun baş işletme görevine terfi ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x