Yükleniyor...

ABD Eyaletleri, Celsius Network Hakkında Soruşturma Açtı

ABD eyaletleri, Celsius Network'ün para çekme işlemlerini durdurması ile ilgili soruşturma açtı.

investigation 2

ABD eyaletleri, Celsius Network’ün para çekme işlemlerini durdurması ile ilgili soruşturma açtı.

Teksas ve Alabama da dahil olmak üzere birçok eyalet, Celsius Network’ün para çekme işlemlerini durdurma kararını araştırmaya başladı.

Kripto kredi platformu, 12 Haziran’da “aşırı piyasa koşullarını” gerekçe göstererek, para çekme işlemlerinin yanı sıra swap ve transfer ürünlerini de duraklatacaklarını açıklayan bir blok yazısı yayınladı. Şirketin iflas ettiğine dair söylentilerin yayılmasıyla piyasalara bir kez daha panik havası hakim oldu.

Texas Eyalet Menkul Kıymetler Kurulu (TSSB) yetkilisi Joe Rotunda, soruşturma açmak için Pazartesi sabahı erken saat bir araya gelindiğini söyledi. Rotunda, Reuters’a yaptığı açıklamada şunları söyledi.

“Birçok perakende yatırımcı da dahil olmak üzere müşterilerin varlıklarına erişmeleri gerekebileceği ancak hesaplarından para çekemeyeceklerinden ötürü çok endişeliyim. Yatırımlara erişememe önemli finansal sonuçlara sebebiyet verebilir”

Alabama Menkul Kıymetler Komisyonu yetkilisi Joe Borg, Celsius’un müşteri hesaplarını dondurmasını da “yeni bir karışıklık” olarak gördüğünü söyledi. Borg, bir süredir Celsius ile birlikte çalıştıklarını ve kendilerine bilgi sağladıklarını dile getirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner