ABD Hazine Bakanı: Kripto Düzenlemesi Gerekli • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Hazine Bakanı: Kripto Düzenlemesi Gerekli

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FTX olaylarının etkilerine de değinerek kripto düzenlemesinin gerektiğini belirtti.

ABD Hazine Bakani Kripto Duzenlemesi Gerekli

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, FTX olaylarının etkilerine de değinerek kripto düzenlemesinin gerektiğini belirtti.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olarak tabir edilen FTX, iflas etmesinin ardından küresel çapta tepkilere neden oldu. FTX borsasının çöküşü, küresel ekonomiyi de etkiledi. Özellikle, yatırım varlık yönetim şirketlerinin varlıkları ciddi zarar etti. Çoğu şirket, FTX çöküşüyle birlikte varlıklarını kurtarmak için yasal yollara başvurdu. Borsanın iflasının arkasında, skandal iddialar da yer aldı. FTX CEO’su Sam Bankman-Fried‘ın, müşteri fonlarıyla işlemler yaptığı iddia edildi. Tüm bu süreçlerin ardından, ABD Hazine Bakanı düzenlemelere işaret etti.

ABD Hazine Bakanı, Kripto Endüstrisine Değindi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Bloomberg’e röportaj verdi. Yellen, Sam Bankman-Fried’ın kurduğu FTX imparatorluğunun batmasına değindi. Son çöküşe dikkat çeken bakan, çok dikkatli bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti. Yellen, kripto düzenlemeleri hakkında detaylı bir açıklamada bulunmadı.

Ayrıca Yellen, yaşanan olayların kripto endüstrisinin zayıf noktalarını öne çıkardığını belirtti. Bakan, ayrıca şunları söyledi;

Bir borsanın, müşterilerine ait mevduatları kullanabileceği ve onları, kaldıraçlı, riskli yatırımlar yapmak için ayrı bir kuruluşa ödünç verebileceği fikri… Buna izin verilmez.”

Ayrıca ABD Hazine Bakanı, kripto paraların bankacılık sektörüne tam olarak entegre olmamasına da değindi. Yellen, kripto finansal sisteme daha fazla entegre olsaydı, FTX fiyaskosunun sonuçlarının daha ağır olabileceğini belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x