Yükleniyor...

ABD Hükümeti 24 Milyon Dolarlık Kripto Parayı Ele Geçirdi

ABD ve Brezilya yasa uygulayıcıları, çevrimiçi dolandırıcılık yoluyla kazanılan 24 milyon dolarlık kripto para birimini ele geçirdi.

US law

ABD ve Brezilya yasa uygulayıcıları, çevrimiçi dolandırıcılık yoluyla kazanılan 24 milyon dolarlık kripto para birimini ele geçirdi. Programa dahil olan şüpheliler, 200 milyon dolarlık  dolandırıcılık yapmakla suçlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD ve Brezilya yetkilileri, “on binlerce” yatırımcıyı dolandırdığı iddia edilen bir çeteyle bağlantılı 24 milyon dolarlık kripto para birimine el koydu. ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Brezilya hükümetinin talebi üzerine ABD kolluk kuvvetlerinin şüpheli dolandırıcılıkla ilgili bir Brezilya federal soruşturması olan “Egypto Operasyonu”na katıldığını söyledi.

“Suç İşlerinde Karşılıklı Hukuki Yardım” anlaşması kapsamında yapılan ortak çalışma, yasal yetkisi olmayan bir finans kuruluşunun işletilmesi, bir finans kurumunun hileli yönetimi, suistimal, kara para aklama ve menkul kıymetler yasasının ihlali üzerine. Savcılar, Ağustos 2017 ile Mayıs 2019 arasında Marcos Antonio Fagundes ve yardımcılarının, bazen telefonla iletişimle birlikte yatırımcıları bulmak için interneti kullandıklarını ve onları yeni finansal “fırsatlara” yatırım yapmaya ikna ettiklerini iddia ediyor.

Kripto Paralara Yatırım Yapılacak Denmiş

DoJ, bu şirketlerin daha sonra sanal varlıklara yatırım yapacaklarını iddia ettiklerini açıkladı. Bununla birlikte, yatırımcılardan elde edilen fonların sadece “çok küçük bir miktarı” bu amaç için kullanıldı geri kalanı ise dolandırıcı olduğu iddia edilenlerin cebine girdi.

ABD ve Brezilya’nın yaptıkları çalışma kapsamında Fagundes’in ülkedeki varlıklarına el konulduğu belirtildi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x