Yükleniyor...

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Don Beyer, Dijital Varlıklar İçin Bir Yasa Tasarısı Sundu

Temsilci Don Beyer, dijital varlıklar için geniş kapsamlı düzenleyici çerçeve oluşturacak bir yasa tasarısı sundu.

us congress

Temsilci Don Beyer, dijital varlıklar için geniş kapsamlı düzenleyici çerçeve oluşturacak bir yasa tasarısı sundu.

Beyer’in sunduğu “Dijital Varlık Piyasası Yapısı ve Yatırımcı Koruma Yasası” tasarısı, daha çok yatırımcıların korunmasını amaçlıyor. Beyer konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Dijital varlık sahipleri yıllardır dolandırıcılık, hırsızlık ve piyasa manipülasyonuna maruz kaldı. Buna rağmen Kongre, şimdiye kadar endüstri uzmanlarının ve federal düzenleyicilerin kapsamlı bir yasal çerçeve oluşturma çağrılarını görmezden geldi

Yasalarımız çağın gerisinde ve sunduğumuz tasarı dijital varlık sahiplerine ve yatırımcılara temel koruma sağlamak için uzun süredir gecikmiş bir süreci başlatacak”

Tasarı, SEC ve CFTC’yi yasal netlik sağlamaya zorlayacaktır. Ayrıca BSA’daki “para araçları” kısmına dijital varlıklar da eklenebilir. Böylece kriptonun halihazırda kurulmuş kara para aklama, kayıt tutma ve raporlama standartlarına tabi olacağı anlamına geliyor.

Tasarıya göre, halihazırda var olan ajansların dışında, bir blockchain üzerinde halka açıklanmayan işlemlerin raporlanacağın bir Dijital Varlık Ticaret Deposu oluşturulacak.

Dolara sabitlenen kripto paralar için gözetim oluşturmaya ek olarak, tasarı aynı zamanda Fed’e kendi dijital dolarını çıkarması için de yetki veriyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x