Yükleniyor...
Sponsored

ABD’de Bitcoin’in Emeklilik Planlarına Dahil Edilmesi İçin Yasa Tasarısı Sunuldu

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Byron Donalds, vatandaşların emeklilik planlarına Bitcoin’i ekleyebilmelerine olanak sağlayacak bir yasa tasarısı sundu.

abdde bitcoinin emeklilik planlarina dahil edilmesi icin yasa tasarisi sunuldu

ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Byron Donalds, vatandaşların emeklilik planlarına Bitcoin’i ekleyebilmelerine olanak sağlayacak bir yasa tasarısı sundu. 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

20 Mayıs’ta ABD Temsilciler Meclisi Üyesi Byron Donalds, vatandaşların Bitcoin’i 401(k) planlarına (emeklilik) dahil etmesine olanak tanıyan bir yasa tasarısı sundu. Tasarı, Finansal Özgürlük Yasası ile birlikte, ABD Çalışma Bakanlığı tarafından Mart ayında yayınlanan düzenleyici rehberliğe yanıt olarak sunuldu. Söz konusu kılavuz yatırım şirketlerinin 401(k) planlarında kriptoya izin vermemelerini tavsiye ediyordu.

Donalds konu hakkında yaptığı açıklamada, Çalışma Bakanlığı’nın yorumlarını “Washington’da gücü merkezileştirmek için geniş kapsamlı bir çaba” olarak nitelendirdi ve kılavuzun “ekonomik özgürlük ve serbest piyasaların kurucu ilkelerini ihlal ettiğini” söyledi.

Daha önce aktardığımız üzere Fidelity, vatandaşlara işyerlerinin izin vermesi durumunda emeklilik planlarına Bitcoin’i ekleyebilmelerine olanak tanıyacak bir hizmet duyurmuştu. Söz konusu tasarı, Fidelity’nin bu hamlesine de destek verecek. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x