ABD'de Demokratlar Fon Artırmak İçin NFT'lere Yöneliyor • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD’de Demokratlar Fon Artırmak İçin NFT’lere Yöneliyor

ABD'de Demokratlar bağış toplama aracı olarak NFT'leri kullanacak.

NFT

ABD’de Demokratlar bağış toplama aracı olarak NFT’leri kullanacak. Piyasadaki ilk NFT’ler Teksas Demokrat Partisi’nden gelecek.

ABD’de milletvekilleri, sosyal fonlardan kripto varlık vergilerine kadar yeni bir mevzuat çağına hazırlanıyor. Demokrat partisi bağış toplayıcısı bir grup, alternatif gelir akışı için NFT’lere yöneliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Demokrat destekli yeni bir grup olan Front Row, siyasi bir NFT pazarı lansmanı planlıyor. Platform, yalnızca Demokrat partisi kampanyaları ve amaçları için kullanılacak.

Siyaset temalı bu yeni NFT pazarıyla NFT’ler yaratılacak, ihtiyaç duyulan tokenler oluşturulacak ve ardından fiyatı belirlenecek.

Front Row ayrıca, NFT’lerin fiyatını ve işlem şeffaflığını sınırlayan geleneksel kampanya finansman yasalarını takip edecek. Bu, federal adaylar için döngü başına maksimum katkı olan 5.800 dolarlık fiyat üst sınırı gerektirir. Ancak, siyasi eylem komiteleri (PAC’ler) ve parti komitelerinin farklı yönergeleri de var.

Front Row web sitesi aracılığıyla NFT satın alanlar, geleneksel kampanya bağışçılarına benzer şekilde bağışçı olarak kabul edilir. Front Row tarafından toplanan işlem ücreti hariç tüm gelirler kampanyaya gider.

Platformun ilk NFT’si, Teksas Demokrat Partisi’nden gelecek

Front Row, yalnızca ilerici alanda faaliyet gösteren doğrulanmış bireylerden, kuruluşlardan veya kampanyalardan NFT’leri satacağını belirtiyor. Platformun ilk NFT’si, Teksas Demokrat Partisi’nden.

Şu anda, web sitesi Chris Turner ve Toni Rose gibi birden fazla Teksas Demokrat temsilcisinin NFT’lerini pikselleştirdi. Aday özellikli tüm NFT’lerin fiyatı 250 ABD dolarıdır.

Siyasi NFT platformu ABD’de türünün ilk örneği olabilir. Ancak, bu yılın başlarında başka bir politikacı dijital koleksiyonlardan yararlandı. St. Paul Minnesota’dan Scott Jensen, geçtiğimiz Ağustos ayındaki valilik yarışında siyasi bir NFT dizisi yayınladı. Ek olarak, Amerikan haber kuruluşu AP, Ethereum blok zincirinde kaydedilen 2020 başkanlık seçim sonuçlarının bir NFT’sini sattı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x